دوره آمادگی IMAT ایتالیا

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  مجارستان / بوداپست

 • مکان برگزاری :

  Avicenna International College بوداپست - مجارستان

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی

 • رشته های هدف:

  پزشکی / جراحی دندانپزشکی / فیزیوتراپی / علوم آزمایشگاهی / علوم تغذیه / پرستاری / مامایی و ...

 • مدت دوره:

  6 الی 9 ماه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  500 الی 600 ساعت آموزشی

 • زمان شروع دوره:

  ژانویه (January), سپتامبر (September)

 • زمان شروع دوره:

  سپتامبر و ژانویه

 • دروس دوره:

  زیست شناسی/ شیمی، زبان پزشکی/ ریاضی/ فیزیک/ آناتومی/ فیزیولوژی/ میکروبیولوژی/ ایمنی شناسی/ هوش و منطق

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص بین المللی / آزمون های منظم هفتگی و میان دوره/کتاب های اختصاصی تدوین شده / جلسات توجیهی ویژه آزمون ورودی دانشگاه / آزمایشگاه های زیست، شیمی و آناتومی / اتاق کامپیوتر و کتابخانه مجهز و اختصاصی

 • امکانات رفاهی

  خدمات تغذیه ای (رستوران با غذاهای ایرانی و فرنگی)/ محل اقامت موقت و اقامت دائم یک ساله ویژه دانشپذیران /خدمات بهداشتی و درمانی همراه با خدمات بیمه ای/ اردوهای، علمی، تفریحی و گردشی

 • مزیت های تکمیلی

  خدمات اخذ ویزای تحصیلی یک ساله / بورسیه تحصیلی ویژه دانشجویان برتر/ برگزاری اردوهای آموزشی جهت شرکت دانشجویان در آزمون های ورودی دانشگاه ها

 • دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده در دوره:

  رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا / افزایش یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی / قرار گرفتن در محیط بین المللی و فضای دانشگاه ها و کالج های اروپایی / یادگیری و ارتقاء سطح علمی دروس سال اول و دوم دانشگاه در رشته های علوم پزشکی

معرفی و بررسی تخصصی دوره

ساختار و سیستم آزمون ورودی پزشکی ایتالیا آزمون IMAT

دانشگاه های دولتی ایتالیا جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و … آزمون ورودی به نام آزمون IMAT برگزار می کنند. این آزمون تحت برنامه ریزی وزارت تحقیق و آموزش عالی ایتالیا و با همکاری سازمانAdmission testing Services Cambridge Assessment برگزار می شود. این آزمون به صورت کاغذی بوده و در مدت 90 دقیقه برگزار می شود. ساختار آزمون شامل 60 سوال در 4 بخش 1- دانش عمومی (2 سوال)، هوش و منطق (20 سوال)؛ 2- زیست شناسی (18 سوال)؛ 3- شیمی (12 سوال)؛ 4- ریاضی و فیزیک (8 سوال) است. سوالات آزمون IMAT ایتالیا به صورت 5 گزینه ای بوده و پاسخ ‌های غلط، مشمول نمره منفی هستند. امتیاز سوالات بدون پاسخ، صفر خواهد بود. امتیاز هر پاسخ درست، 1.5 و هر پاسخ منفی برابر 0.4- است. مجموع نمره این آزمون 90 است. آزمون آیمت ایتالیا در مراکز آموزشی و دانشگاهی مختلف در کشور ایتالیا برگزار می شود. همچنین با توجه به بین المللی بودن دانشگاه ها و با توجه به درخواست متقاضیان و زبان های آموزشی که دانشگاه ها ارائه می دهند، زبان انگلیسی از جمله زبان های آموزشی در دانشگاه ها بوده که باعث می شود کلیه مراحل آزمون ورودی IMAT به زبان انگلیسی برگزار می شود.

بهترین شرایط سنی جهت پذیرش و تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی سن بالای 18 سال و زیر 35 سال است. با توجه به نوع آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا، گذراندن دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا می تواند مسیر اصلی جهت موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا و موفقیت در کسب کرسی دانشگاه ها در رشته های علوم پزشکی باشد. ثبت نام جهت شرکت در آزمون آیمت به صورت آنلاین از طریق وب سایت universitaly.it است. از مزیت های تحصیل در رشته های علوم پزشکی ایتالیا این است که آزمون ورودی IMAT در بیش از 20 کشور جهان برگزار می شود که باعث می شود متقاضیان از سراسر جهان امکان شرکت در آزمون و اخذ پذیرش را داشته باشند. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس بالای نمره 6 یا 6.5 از دیگر شرایط پذیرش پزشکی ایتالیا است.

معرفی دوره آزمون IMAT ایتالیا

آزمون IMAT ایتالیا یا International Medical Admission Test به عنوان آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی دانشگاه های معتبر ایتالیا است. دوره های آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا یا آمادگی آزمون IMAT لازمه موفقیت جهت ورود به دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا است. دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا معادل دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم پزشکی (Pre-University) نیز محسوب می شود. دانشپذیران دوره پزشکی IMAT  با گذراندن این دوره و اخد مدرک بین المللی کالج می توانند در هر یک از دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ایتالیا در رشته های علوم پزشکی درخواست پذیرش و ادامه تحصیل دهند. می توان این گونه بیان نمود که دانشپذیران با گذراندن دوره آمادگی آزمون IMAT می توانند شانس بالایی جهت موفقیت در ورود به 13 دانشگاه دولتی ایتالیا داشته باشند.

اهداف دوره IMAT ایتالیا چیست؟

 • آمادگی ویژه آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی بیش از 10 دانشگاه ها دولتی ایتالیا
 • یادگیری تئوری و کاربردی دروس علوم پایه پزشکی جهت موفقیت در آزمون آیمت ایتالیا
 • توانمندی و یادگیری بخش مهمی از دروس سال اول و دوم دانشگاه در رشته های علوم پزشکی
 • آمادگی آزمون های تستی دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی
 • یادگیری موثر زبان انگلیسی آیلتس و زبان پزشکی و یادگیری لغات تخصصی پزشکی و پایه پزشکی

دوره IMAT ایتالیا برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های ایتالیا از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و مامایی و … هستند.
 • دانش آموزان ایرانی دوره دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی رشته علوم تجربی ( بالای 18 سال سن) که تمایل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی ایتالیا دارند.
 • متقاضیانی که تمایل به گذراندن دوره کالج و دوره پیش دانشگاهی پزشکی در کشورهای اروپایی را دارند.

منابع و محتوای آموزشی دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا

دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم پزشکی ایتالیا در دوره IMAT دروس زیر را بطور جامع و هدفمند آموزش می بینند و با آمادگی بالایی می توانند در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا شرکت نمایند:

1 زیست شناسی سلولی و مولکولی 6 فیزیک
2 شیمی عمومی 7 دانش عمومی
3 شیمی آلی و بیوشیمی 8 میکروبیولوژی و ایمنی شناسی
4 ریاضیات 9 منطق و هوش (استدلال منطقی)
5 آناتومی و فیزیولوژی 10 ژنتیک

دوره آمادگی آزمون پزشکی IMAT ایتالیا دو ویژگی اساسی دارد. ویژگی اول استفاده از کتاب هایی که توسط اساتید بین المللی و متخصص آزمون IMAT ایتالیا تالیف شده است. این کتاب ها با زبانی ساده و قابل فهم و با توجه کامل به سرفصل های درسی مورد نیاز دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی تهیه و تدوین شده است. از آن جا که دروس دوره IMAT گسترده است، طبیعتا نیاز به انتخاب رفرنس های برتر متناسب با سیستم آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا است. نکته قابل توجه این است که سیستم و محتوای آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا همچون دیگر کشورهای اروپایی کاملا با آزمون های داخل ایران (کنکور سراسری) متفاوت است. از این رو دوره آزمون IMAT ایتالیا کاملا بر اساس سبک آزمون های دانشگاه های اروپایی تدوین شده است. کلیه کتاب های آموزشی و جزوه­ های مرتبط در این دوره در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. ویژگی دوم بهره گیری از اساتید بین المللی و مجرب جهت آموزش حضوری دانشپذیران دوره آزمون آیمت ایتالیا است. این اساتید با شناخت کامل آزمون پزشکی IMAT، نقش موثری در موفقیت دانشپذیران جهت ورود به دانشگاه های ایتالیا ایفا می کنند.

معرفی سیستم آموزشی دوره آزمون آیمت ایتالیا

سیستم آموزشی دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در جهت برطرف کردن تمامی نیازهای آموزشی دانشجویان جهت کسب کرسی دانشگاه های مطرح کشور ایتالیا در رشته ها علوم پزشکی طراحی شده است. کلاس های حضوری آموزشی با استفاده از اساتید بین المللی، استفاده از کتاب های تدوین شده آموزشی تخصصی و ویژه آزمون آیمت، برگزاری منظم آزمون های هفتگی و پایان دوره، آموزش مفهومی و اصولی دروس مختلف با تاکید بر دروس زیست شناسی، شیمی، هوش و منطق، ریاضی و فیزیک بخشی از این سیستم آموزشی است. علاوه بر این موارد جلسات توجیهی آزمون IMAT ایتالیا و شیوه روش مصاحبه نیز بخش دیگر این سیستم آموزشی است. کلیه دروس دوره آمادگی آزمون آیمت از پایه و به زبان انگلیسی آموزش داده می­شود.

آزمون های دوره آمادگی  IMAT ایتالیا

به منظور افزایش میزان آمادگی دانشجویان دوره IMAT برای موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا  در رشته های علوم پزشکی به طور معمول و به صورت هفتگی آزمون های پیشرفت تحصیلی به صورت تستی و براساس مدل آزمون IMAT برگزار می شود. علاوه بر این آزمون ها، آزمون­های میان دوره به صورت کتبی برگزار می شود و میزان رشد تحصیلی دانشجویان را در میان دوره مورد سنجش قرار می­دهد. در پایان دوره نیز آزمون Final به صورت تستی برگزار شده و در انتهای دوره به دانشجویان مدرک بین المللی کالج ارائه می شود. این مدرک اعتبار بین المللی داشته و می تواند در زمان آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا به عنوان یک مدرک معتبر ارائه گردد.

زمان برگزاری دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا

دوره آمادگی آزمون IMAT  هر سال در ۲ نوبت سپتامبر و ژانویه آغاز می­شود. دانشپذیران قبل از ورود به کالج در کلاس های تکمیلی در تهران شرکت می­کنند تا در زمان انتظار برای صدور ویزای تحصیلی از کلاس­های کالج عقب نمانند. دانشجویان پس از ورود به کشور مقصد در طی زمان کوتاهی کلاس های آموزشی خود را در کالج آغاز می نمایند. دانشپذیران ورودی در ماه سپتامبر دو ترم را به صورت عادی می گذرانند و دانشپذیران ورودی در ماه ژانویه دوره آیمت ایتالیا را به صورت فشرده می گذرانند.

امکانات رفاهی ویژه دانشجویان دوره آیمت ایتالیا

از دیگر مزیت های دوره آیمت ایتالیا، خدمات رفاهی ویژه دانشجویان در کنار خدمات علمی و آموزشی است. مهمترین مساله و دغدغه دانشجویان ایرانی و خانواده هایشان در اروپا محل اقامت و اسکان است که این امکان هم در زمان ورود به محل کالج به صورت اسکان موقت (اسکان در هتل های محل قرارداد) و هم برای اسکان دائم در خوابگاه های دانشجویی و یا اجاره آپارتمان در نظر گرفته شده است. از دیگر امکانات رفاهی رستوران اختصاصی همراه با همراه با غذاهای ایرانی و فرنگی است. روزانه وعده ناهار به دانشجویان در محل رستوران کالج ارائه می شود. نکته مهم دیگر ارائه خدمات بیمه ای به دانشجویان از طریق شرکت های بیمه ای و همچنین خدمات بهداشتی و درمانی در محل کالج است. علاوه بر این موارد اردوها و تورهای تفریحی – ورزشی در راستای ارتقاء روحیه دانشجویان نیز برگزار می شود.

خدمات گروه آریا ویزاویژه دوره آمادگی IMAT ایتالیا

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (معرفی دانشگاه ها و هزینه های تحصیل و زندگی)
 • اخذ پذیرش از کالج ها و مراکز آموزشی برگزار کننده دوره آمادگی آیمت ایتالیا
 • کمک به اخذ ویزا و اقامت در شهر مقصد (اجاره خوابگاه) و خرید بیمه
 • کمک به انتقال شهریه دوره آموزشی و سفر به کشور و شهر مقصد
 • کمک به شرکت در آزمون ورودی پزشکی ایتالیا و اخذ بورسیه تحصیلی
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آموزش و تحصیل

سوالات متداول

 1. دوره بین المللی IMAT ایتالیا برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی دانشگاه های دولتی ایتالیا و موفقیت در آزمون ورودی پزشکی ایتالیا یعنی آزمون آیمت

 1. آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا شرایط سنی خاصی دارد؟

خیر. ایتالیا از جمله کشورهای اروپا است که جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی شرایط سنی ندارد و متقاضیان می توانند تا 35 سال و بیشتر در آزمون آیمت ایتالیا شرکت کنند و پذیرش بگیرند.

 1. آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی شرط معدل دارد؟

شرایط معدل وجود ندارد اما ترجیحا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضیان بالای 14 باشد.

 1. شهریه دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا چه میزان است؟

شهریه دوره آمادگی آیمت ایتالیا به نوع کالج و مرکز آموزشی متفاوت است، اما میانگین آن سالانه حدود 5 الی 9 هزار یورو است.

 1. آیا پذیرش رشته های پزشکی در ایتالیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد؟

بله نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 الی 6.5 دارد.

 1. شرایط ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا چیست؟

گذراندن دوره 12 ساله تحصیل در ایران در رشته تجربی یا ریاضی و فزیک (پیش دانشگاهی) یکی از مهمترین شرایط است. داشتن مدرک زبان انگلیسی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی آیمت ایتالیا از دیگر شرایط است.

 1. آزمون ورودی پزشکی ایتالیا یا IMAT در کجا برگزار می شود؟

آزمون IMAT ایتالیا در 20 کشور جهان برگزار می شود. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و در اطراف ایران در کشورهایی از جمله ترکیه برگزار می شود.

 1. آیا پذیرش رشته داروسازی ایتالیا نیز از طریق آزمون آیمت است؟

خیر. آزمون ورودی رشته داروسازی مشابه آزمون آیمت است و توسط خود دانشگاه و در محل دانشگاه های دولتی ایتالیا برگزار می شود.

 1. سیستم آموزشی، اساتید و کتاب های آموزشی دوره آیمت ایتالیا چگونه است؟

دوره آموزشی آمادگی آزمون IMAT ایتالیا براساس استانداردهای آموزشی اتحادیه اروپا برگزار می شود. تمامی اساتید بین المللی هستند و کتاب های آموزشی تالیفی و دیگر کتاب های رفرنس از جمله کتاب های کمبریج آموزش داده می شود. سیستم ارزیابی مستمر و نظارت هدفمند و پشتیبانی نیز بخشی از آموزش است.

 1. زمان ثبت نام و برگزاری آزمون آیمت ایتالیا چه زمانی است؟

به طور معمول زمان ثبت نام آزمون آیمت ایتالیا در ماه خرداد و تیر ماه است و آزمون نیز در ماه شهریور (سپتامبر) برگزار می شود. برخی از دانشگاه ها نیز پیش ثبت نام دارند.

 1. زمان مورد نیاز برای پذیرش دوره آمادگی آیمت از کالج و اخذ ویزای تحصیلی چقدر است؟

حدود 2 ماه. متقاضیان با ارائه مدارک مورد نیاز که در کتابچه دوره های بین المللی پزشکی اروپا قید شده است می توانند با ارائه درخواست به گروه آریا ویزا جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

12. دانشگاه های پزشکی ایتالیا که توسط آزمون IMAT پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دارند، کدامند؟

دانشگاه های میلان، تورین، ساپینزا، بلونیا، تورورگاتا، پادوا، پاویا، سی نا، فدریکو، بیکوکا و لوئیجی وان ویتلی از دانشگاه های دولتی ایتالیا هستند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره رایگان مشاوه واتس اپ تماس مستقیم