دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا | مجارستان

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  کالج بین المللی اویسنا مجارستان

 • مکان برگزاری :

  مجارستان / بوداپست

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون IMAT ایتالیا

 • رشته های هدف:

  پزشکی و دندانپزشکی

 • مدت دوره:

  6 الی 9 ماه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  500 ساعت آموزشی

 • زمان شروع دوره:

  ژانویه (January), سپتامبر (September)

 • زمان شروع دوره:

  سپتامبر و ژانویه

 • دروس دوره:

  زیست شناسی / شیمی/ ریاضی / فیزیک/آناتومی/ فیزیولوژی/ میکروبیولوژی/ ایمنی شناسی/ هوش و منطق/ ژنتیک/ بیوشیمی

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص بین المللی / آزمون های منظم هفتگی و میان دوره / کتاب های اختصاصی تدوین شده / جلسات توجیهی ویژه آزمون ورودی دانشگاه / آزمایشگاه های زیست، شیمی و آناتومی / اتاق کامپیوتر و کتابخانه مجهز و اختصاصی

 • امکانات رفاهی

  خدمات تغذیه ای (رستوران با غذاهای ایرانی و فرنگی) / محل اقامت موقت و اقامت دائم یک ساله ویژه دانشپذیران / خدمات بهداشتی و درمانی همراه با خدمات بیمه ای / اردوهای، علمی، تفریحی و گردشی

 • دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده در دوره:

  رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا / افزایش یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی / قرار گرفتن در محیط بین المللی و فضای دانشگاه ها و کالج های اروپایی / یادگیری و ارتقاء سطح علمی دروس سال اول و دوم دانشگاه در رشته های علوم پزشکی

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در مجارستان

معرفی و بررسی تخصصی دوره

معرفی دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در مجارستان

آزمون IMAT ایتالیا یا International Medical Admission Test به عنوان آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی دانشگاه های معتبر ایتالیا است. دوره آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا یا کلاس های آمادگی آزمون IMAT در مجارستان لازمه موفقیت جهت ورود به دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا است. دوره آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا معادل دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم پزشکی ایتالیا یا  (Pre-University) نیز محسوب می شود. دانشپذیران دوره آماده سازی آیمت ایتالیا با گذراندن این دوره و اخذ مدرک بین المللی کالج در اروپا می توانند در هر یک از دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ایتالیا در رشته های علوم پزشکی درخواست پذیرش و ادامه تحصیل دهند. می توان این گونه بیان نمود که دانشپذیران با گذراندن دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا می توانند شانس بالایی جهت موفقیت در ورود به بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا داشته باشند.

دوره آیمت در مجارستان در کالج بین المللی اویسینا در شهر بوداپست برگزار می شود. کالج اویسینا مجارستان به عنوان یک کالج معتبر و با سابقه، برگزار کننده دوره های پیش پزشکی و آمادگی ازمون های ورودی زشکی دانشگاه های اروپا است. دوره آزمون IMAT در مجارستان از دوره های مهم کالج اویسینا است.کالج اویسینا علاوه بر دوره آی مت، دوره پری مدیکال اروپا یا MFP را نیز برگزار می کند.

ساختار و سیستم آزمون ورودی پزشکی ایتالیا آزمون IMAT

دانشگاه های دولتی ایتالیا جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی و دندانپزشکی آزمون ورودی به نام آزمون IMAT برگزار می کنند. این آزمون تحت برنامه ریزی وزارت تحقیق و آموزش عالی ایتالیا و با همکاری سازمان Admission testing Services Cambridge Assessment برگزار می شود. آزمون IMAT ایتالیا به صورت کاغذی بوده و در مدت 90 دقیقه برگزار می شود. ساختار آزمون شامل 60 سوال در 4 بخش 1- دانش عمومی (12 سوال)، هوش و منطق (10 سوال)؛ 2- زیست شناسی (18 سوال)؛ 3- شیمی (12 سوال)؛ 4- ریاضی و فیزیک (8 سوال) است. سوالات آزمون IMAT ایتالیا به صورت 5 گزینه ای بوده و پاسخ ‌های غلط، مشمول نمره منفی هستند. امتیاز سوالات بدون پاسخ، صفر خواهد بود. امتیاز هر پاسخ درست، 1.5 و هر پاسخ منفی برابر 0.4- است. مجموع نمره این آزمون 90 است. آزمون آیمت ایتالیا در مراکز آموزشی و دانشگاهی مختلف در کشور ایتالیا برگزار می شود. همچنین با توجه به بین المللی بودن دانشگاه ها و با توجه به درخواست متقاضیان و زبان های آموزشی که دانشگاه ها ارائه می دهند، زبان انگلیسی از جمله زبان های آموزشی در دانشگاه ها بوده که باعث می شود کلیه مراحل آزمون ورودی IMAT به زبان انگلیسی برگزار می شود.

بهترین شرایط سنی جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا سن بالای 18 سال و زیر 35 سال است. با توجه به نوع آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا، گذراندن دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در اروپا می تواند مسیر اصلی جهت موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا و موفقیت در کسب کرسی دانشگاه ها در رشته های علوم پزشکی باشد. ثبت نام جهت شرکت در آزمون آیمت به صورت آنلاین از طریق وب سایت universitaly.it است. از مزیت های تحصیل در رشته های علوم پزشکی ایتالیا این است که آزمون آیمت ایتالیا در بیش از 20 کشور جهان برگزار می شود که باعث می شود متقاضیان از سراسر جهان امکان شرکت در آزمون و اخذ پذیرش را داشته باشند. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس بالای نمره 6 یا 6.5 از دیگر شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا است.

اهداف دوره IMAT ایتالیا چیست؟

 • آمادگی ویژه آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی بیش از 10 دانشگاه ها دولتی ایتالیا
 • یادگیری تئوری و کاربردی دروس علوم پایه پزشکی جهت موفقیت در آزمون آیمت ایتالیا
 • توانمندی و یادگیری بخش مهمی از دروس سال اول و دوم دانشگاه در رشته های علوم پزشکی
 • آمادگی آزمون های تستی دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی
 • یادگیری زبان انگلیسی در سطح نمره بالای آیلتس و آشنایی با نمونه سوالات آزمون IMAT ایتالیا

دوره IMAT ایتالیا در مجارستان برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های ایتالیا از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و مامایی و … هستند.
 • دانش آموزان ایرانی دوره دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی رشته علوم تجربی ( بالای 18 سال سن) که تمایل به تحصیل پزشکی در ایتالیا دارند.
 • متقاضیانی که تمایل به گذراندن دوره کالج و دوره پیش دانشگاهی پزشکی در کشورهای اروپایی را دارند.

دوره IMAT ایتالیا در مجارستان

منابع و محتوای آموزشی کلاس های آمادگی آزمون IMAT ایتالیا

دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی ایتالیا در دوره آیمت ایتالیا در اروپا دروس زیر را بطور جامع و هدفمند آموزش می بینند و با آمادگی بالایی می توانند در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا شرکت نمایند:

1

زیست شناسی سلولی و مولکولی

5

فیزیک و ریاضی

2

شیمی عمومی

6

ژنتیک

3

شیمی آلی و بیوشیمی

7

میکروبیولوژی و ایمنی شناسی

4

آناتومی و فیزیولوژی

8

منطق و هوش (استدلال منطقی)

دوره آمادگی آزمون پزشکی IMAT ایتالیا در کالج اویسینا دو ویژگی اساسی دارد. ویژگی اول استفاده از کتاب هایی که توسط اساتید بین المللی و متخصص آزمون IMAT ایتالیا تالیف شده است. این کتاب ها با زبانی ساده و قابل فهم و با توجه کامل به سرفصل های درسی مورد نیاز دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی تهیه و تدوین شده است. از آن جا که دروس دوره آیمت ایتالیا گسترده است، طبیعتا نیاز به انتخاب رفرنس های برتر متناسب با سیستم آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا است. نکته قابل توجه این است که سیستم و محتوای آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا همچون دیگر کشورهای اروپایی کاملا با آزمون های داخل ایران (کنکور سراسری) متفاوت است. از این رو دوره آیمت در مجارستان کاملا بر اساس سبک آزمون های دانشگاه های اروپایی تدوین شده است. کلیه کتاب های آموزشی و جزوه­ های مرتبط در این دوره در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. ویژگی دوم بهره گیری از اساتید بین المللی و مجرب جهت آموزش حضوری دانشپذیران دوره آیمت در مجارستان است. این اساتید با شناخت کامل آزمون پزشکی IMAT، نقش موثری در موفقیت دانشپذیران جهت ورود به دانشگاه های ایتالیا ایفا می کنند.

معرفی سیستم آموزشی دوره آیمت در مجارستان

سیستم آموزشی دوره آیمت در مجارستان در جهت برطرف کردن تمامی نیازهای آموزشی دانشجویان جهت کسب کرسی دانشگاه های مطرح کشور ایتالیا در رشته ها علوم پزشکی طراحی شده است. کلاس های حضوری و آنلاین آموزشی با استفاده از اساتید بین المللی، استفاده از کتاب های تدوین شده آموزشی تخصصی و ویژه آزمون آیمت، برگزاری منظم آزمون های هفتگی و پایان دوره، آموزش مفهومی و اصولی دروس مختلف با تاکید بر دروس زیست شناسی، شیمی، هوش و منطق، ریاضی و فیزیک بخشی از این سیستم آموزشی است. کلیه دروس کلاس های آمادگی آیمت در مجارستان از پایه و به زبان انگلیسی آموزش داده می­شود.

دوره آیمت در مجارستان

آزمون های دوره IMAT در مجارستان

به منظور افزایش میزان آمادگی دانشجویان دوره IMAT در مجارستان برای موفقیت در آزمون ورودی پزشکی ایتالیا در رشته های علوم پزشکی به طور معمول و به صورت هفتگی آزمون های پیشرفت تحصیلی به صورت تستی و براساس مدل آزمون IMAT برگزار می شود. علاوه بر این آزمون ها، آزمون­های میان دوره به صورت کتبی برگزار می شود و میزان رشد تحصیلی دانشجویان را در میان دوره مورد سنجش قرار می­دهد. در پایان دوره IMAT ایتالیا در مجارستان نیز آزمون Final به صورت تستی برگزار شده و در انتهای دوره به دانشجویان مدرک بین المللی کالج ارائه می شود. این مدرک اعتبار بین المللی داشته و می تواند در زمان آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا به عنوان یک مدرک معتبر ارائه گردد.

زمان برگزاری کلاس های آزمون آیمت ایتالیا در مجارستان

دوره آمادگی آزمون  IMATایتالیا در کالج اویسینا مجارستان هر سال در ۲ نوبت سپتامبر و ژانویه آغاز می­شود. دانشپذیران قبل از ورود به کالج در کلاس های تکمیلی در تهران شرکت می­کنند تا در زمان انتظار برای صدور ویزای تحصیلی از کلاس­های کالج عقب نمانند. دانشجویان پس از ورود به کشور مقصد در طی زمان کوتاهی کلاس های آموزشی خود را در کالج آغاز می نمایند. دانشپذیران ورودی در ماه سپتامبر دو ترم را به صورت عادی می گذرانند و دانشپذیران ورودی در ماه ژانویه کلاس های آیمت ایتالیا را به صورت فشرده می گذرانند.

امکانات رفاهی ویژه دانشجویان دوره آیمت ایتالیا

از دیگر مزیت های دوره آیمت ایتالیا، خدمات رفاهی ویژه دانشجویان در کنار خدمات علمی و آموزشی است. مهمترین مساله و دغدغه دانشجویان ایرانی و خانواده هایشان در اروپا محل اقامت و اسکان است که این امکان هم در زمان ورود به محل کالج به صورت اسکان موقت (اسکان در هتل های محل قرارداد) و هم برای اسکان دائم در خوابگاه های دانشجویی و یا اجاره آپارتمان در نظر گرفته شده است. از دیگر امکانات رفاهی رستوران اختصاصی همراه با همراه با غذاهای ایرانی و فرنگی است. روزانه وعده ناهار به دانشجویان در محل رستوران کالج ارائه می شود. نکته مهم دیگر ارائه خدمات بیمه ای به دانشجویان از طریق شرکت های بیمه ای و همچنین خدمات بهداشتی و درمانی در محل کالج است. علاوه بر این موارد اردوها و تورهای تفریحی – ورزشی در راستای ارتقاء روحیه دانشجویان نیز برگزار می شود.

دوره آیمت ایتالیا

خدمات گروه آریا ویزاویژه دوره آمادگی آزمون IMAT در مجارستان

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (معرفی دانشگاه ها و هزینه های تحصیل و زندگی)
 • اخذ پذیرش از کالج اویسینا، برگزار کننده کلاس های آمادگی آیمت ایتالیا
 • کمک به اخذ ویزا و اقامت در شهر بوداپست (اجاره خوابگاه) و خرید بیمه
 • کمک به انتقال شهریه دوره آموزشی و سفر به مجارستان و شهر بوداپست
 • کمک به شرکت در آزمون ورودی پزشکی ایتالیا و اخذ بورسیه تحصیلی
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آموزش و تحصیل

سوالات متداول

دوره آیمت ایتالیا در مجارستان برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های دولتی ایتالیا و موفقیت در آزمون ورودی پزشکی ایتالیا یعنی آزمون آیمت

آیا ورود به دانشگاه های پزشکی ایتالیا شرایط سنی خاصی دارد؟

خیر. ایتالیا از جمله کشورهای اروپا است که جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی شرایط سنی ندارد و متقاضیان می توانند تا 35 سال و بیشتر در آزمون آیمت ایتالیا شرکت کنند و پذیرش بگیرند.

آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی شرط معدل دارد؟

شرایط معدل وجود ندارد اما ترجیحا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضیان بالای 14 باشد.

شهریه دوره آیمت در مجارستان چه میزان است؟

شهریه دوره آیمت در مجارستان به نوع کالج و مرکز آموزشی متفاوت است، اما میانگین آن سالانه حدود 6 الی 8 هزار یورو است.

آیا پذیرش رشته های پزشکی در ایتالیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد؟

بله نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 الی 6.5 دارد.

شرایط ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا چیست؟

گذراندن دوره 12 ساله تحصیل در ایران در رشته تجربی یا ریاضی و فزیک (پیش دانشگاهی) یکی از مهمترین شرایط است. داشتن مدرک زبان انگلیسی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی آیمت ایتالیا از دیگر شرایط است.

آزمون ورودی پزشکی ایتالیا یا IMAT در کجا برگزار می شود؟

آزمون IMAT ایتالیا در 20 کشور جهان برگزار می شود. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و در اطراف ایران در کشورهایی از جمله ترکیه برگزار می شود.

آیا پذیرش رشته داروسازی ایتالیا نیز از طریق آزمون آیمت است؟

خیر. آزمون ورودی رشته داروسازی مشابه آزمون آیمت است و توسط خود دانشگاه و در محل دانشگاه های دولتی ایتالیا برگزار می شود.

سیستم آموزشی، اساتید و کتاب های آموزشی دوره آمادگی IMAT در مجارستان چگونه است؟

کلاس های IMAT در مجارستان براساس استانداردهای آموزشی اتحادیه اروپا برگزار می شود. تمامی اساتید بین المللی هستند و کتاب های آموزشی تالیفی و دیگر کتاب های رفرنس از جمله کتاب های کمبریج آموزش داده می شود. سیستم ارزیابی مستمر و نظارت هدفمند و پشتیبانی نیز بخشی از آموزش است.

زمان ثبت نام و برگزاری دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا چه زمانی است؟

به طور معمول دوره IMAT در مجارستان در ماه سپتامبر و ژانویه در کالج اویسینا برگزار می شود.

زمان مورد نیاز برای پذیرش دوره آیمت ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی چقدر است؟

حدود 2 ماه. متقاضیان با ارائه مدارک می توانند با درخواست به گروه آریا ویزا جهت اخذ پذیرش کلاس های آمادگی آزمون آیمت در مجارستان اقدام نمایند.

دانشگاه های پزشکی ایتالیا که توسط آزمون IMAT پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دارند، کدامند؟

دانشگاه های میلان، تورین، ساپینزا، بلونیا، تورورگاتا، پادوا، پاویا، سی نا، فدریکو، بیکوکا و لوئیجی وان ویتلی از دانشگاه های دولتی ایتالیا هستند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره واتس اپ
مشاوره رایگان مشاوره واتس اپ تماس مستقیم