دوره جامع پری مدیکال MFP | آمادگی آزمون ورودی پزشکی اروپا

دوره پریمدیکال یا MFP

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  ایران / تهران

 • مکان برگزاری :

  کالج پزشکی آریا ویزا با همکاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا در رشته های علوم پزشکی

 • رشته های هدف:

  پزشکی/ داروسازی/ دندانپزشکی/ فیزیوتراپی/ علوم آزمایشگاهی/ علوم تغذیه/ پرستاری/ مامایی و ...

 • مدت دوره:

  9 ماه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  حدود 700 ساعت

 • شرایط ثبت نام دوره:

  گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک

 • پیش نیاز دوره:

  گذراندن دوره پری آیلتس و آیلتس (بعد از تعیین سطح) و شرکت در آزمون تعیین سطح

 • زمان شروع دوره:

  نیمه دوم شهریور

 • دروس دوره:

  زیست شناسی سلولی و مولکولی/ آناتومی/ فیزیولوژی/ ژنتیک پزشکی/ میکروب شناسی/ بیوشیمی/ ایمنی شناسی/ شیمی عمومی/ شیمی آلی/ زبان پزشکی/ زبان آیلتس و ...

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص / آزمون های منظم ماهانه و پایان دوره / کتاب های اختصاصی تدوین شده / کتابچه اطلاعات جامع دانشگاه های اروپا / جلسات اختصاصی آموزش روش مصاحبه / جلسات توجیهی ویژه آزمون ورودی هر دانشگاه / جلسات مشاوره انتخاب رشته، دانشگاه و کشور مقصد

 • مزیت های تکمیلی

  کمک به ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه های اروپا / کمک به اخذ ویزا جهت شرکت در آزمون دانشگاه مقصد / سفر به شهر و کشور مقصد جهت شرکت در آزمون ورودی

 • دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده در دوره:

  امکان شرکت در دوره های آمادگی آزمون ورودی پزشکی اروپا در کالج پزشکی در ایران به جای کالج های اروپایی / صرفه جویی در هزینه های تحصیلی با گذراندن دوره پری مدیکال در ایران به جای کالج های بین المللی اروپا / رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی و معتبر اروپا / ارتقاء سطح زبان انگلیسی دانشجویان پری مدیکال / ارتقاء سطح علمی دروس سال اول و دوم دانشگاه

معرفی و بررسی تخصصی دوره

نحوه پذیرش رشته های علوم پزشکی دانشگاه های اروپا

دانشگاه های اروپا بویژه دانشگاه های اروپایی مورد تایید وزارت بهداشت ایران جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، علوم آزمایشگاهی، علوم تغذیه، پرستاری، مامایی و … آزمون ورودی برگزار می کنند. آزمون ورودی پزشکی اروپا به طور معمول در اکثر کشورها شامل دو قسمت آزمون کتبی و آزمون مصاحبه ای است. قسمت اول آزمون شامل سوالات تستی از دروس زیست شناسی سلولی و مولکولی، انگلیسی، شیمی، شیمی آلی، ژنتیک، فیزیولوژی، آناتومی و … بوده و در مرحله دوم آزمون مصاحبه به صورت شفاهی برگزار می شود. به طور معمول آزمون شفاهی توسط یک استاد با تجربه از دانشگاه گرفته می شود.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا به طور معمول در محل خود دانشگاه برگزار می شود. معمولا دانشگاه های اروپا برای جذب دانشجوی بین المللی هر ساله یک ظرفیت مشخصی را قبل از آزمون مشخص می کنند. همچنین با توجه به بین المللی بودن دانشگاه ها و با توجه به درخواست متقاضیان و زبان های آموزشی که دانشگاه ها ارائه می دهند، زبان انگلیسی از جمله زبان های آموزشی در دانشگاه ها بوده که باعث می شود کلیه مراحل آزمون ورودی به زبان انگلیسی برگزار شود. بهترین شرایط سنی جهت پذیرش و تحصیل پزشکی در اروپا سن بالای 18 سال و زیر 30 سال است. با توجه به نوع آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا، گذراندن دوره پریمدیکال یا فاندیشن در ایران و در کالج پزشکی آریا ویزا می تواند مسیر مناسبی جهت موفقیت در آزمون های ورودی پزشکی اروپا باشد. علاوه بر این هزینه تحصیلی متقاضیان نیز کاهش پیدا می کند. در طول دوره فاندیشن، جلسات توجیهی ویژه آزمون ورودی هر دانشگاه به طور مجزا برای دانشجویان برگزار می شود.

معرفی دوره جامع پری مدیکال یا پیش پزشکی در ایران

دوره پری مدیکال(پیش پزشکی) یا دوره فاندیشن ویژه موفقیت در آزمون ورودی پزشکی اروپا طراحی شده است. دوره پریمدیکال یا دوره MFP (مدیکال فاندیشن پروگرم) معادل دوره پیش دانشگاهی پزشکی محسوب می شود (Pre-University) و گزینه مناسبی جهت موفقیت در آزمون ورودی و تحصیل پزشکی در اروپا است. دانشپذیران دوره پری مدیکال یا فاندیشن با گذراندن این دوره می توانند در هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی کشورهای اروپا که دوره پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی را به انگلیسی برگزار می کنند درخواست پذیرش دهند و به ادامه تحصیل بپردازند. می توان این گونه بیان نمود که دانشپذیران با گذراندن دوره MFP یا پریمدیکال می توانند در آزمون های ورودی بیش از 80 دانشگاه معتبر در 15 کشور اروپایی شرکت کنند و با موفقیت در این آزمون ها وارد دانشگاه مد نظر خود شوند. از آنجایی که دوره پریمدیکال به صورت معمول در کالج ها و دانشگاه های اروپایی برگزار می شود، این دوره توسط کالج آریا ویزا به عنوان کالج پزشکی در ایران برای متقاضیانی ایرانی در شهر تهران برگزار می شود.

دوره فاندیشن

اهداف دوره جامع پریمدیکال یا فاندیشن چیست؟

 • آمادگی ویژه آزمون های کتبی رشته های پزشکی دانشگاه های معتبر اروپا
 • آموزش دروس علوم پایه پزشکی جهت موفقیت در آزمون های ورودی
 • توانمندی و یادگیری بخش مهمی از دروس سال اول و دوم دانشگاه ها
 • آمادگی ویژه آزمون های مصاحبه ای ورودی رشته های علوم پزشکی اروپا
 • یادگیری موثر زبان انگلیسی در سطح آیلتس و زبان تخصصی پزشکی

دوره پری مدیکال در ایران برای چه افرادی مناسب است؟

 • علاقه مندانی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های اروپا از جمله در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و مامایی دارند.
 • دانش آموزان ایرانی دوره دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم تجربی و حتی رشته های ریاضی و فیزیک (18 سال به بالا) که تمایل به تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های اروپا دارند.
 • متقاضیانی که تمایل به گذراندن دوره پری مدیکال یا فاندیشن در کالج پزشکی در ایران – تهران دارند.

دروس دوره جامع پری مدیکال یا فاندیشن

دانشپذیران علاقه مند به تحصیل پزشکی در اروپا در دوره MFP دروس زیر را بطور جامع و هدفمند آموزش می بینند و با آمادگی بالایی می توانند در آزمون ورودی پزشکی اروپا شرکت نمایند:

1 زیست شناسی سلولی و مولکولی 7 شیمی آلی و بیوشیمی پایه
2 ژنتیک پزشکی 8 ریاضیات + فیزیک
3 میکروبیولوژی و ایمنی شناسی 9 شیمی عمومی
4 فیزیولوژی انسان 10 زبان پزشکی و مدیکال ترمینولوژی
5 آناتومی انسانی 11 انگلیسی (آیلتس)

هرچند تمامی این دروس به نوبه خود دارای اهمیت هستند اما 5 درس اصلی زیست شناسی، شیمی، آناتومی، فیزیولوژی و زبان پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردارند و بیشترین زمان دوره MFP را به خود اختصاص داده اند. در دوره پری مدیکال تمامی دروس به زبان انگلیسی و توسط اساتید برتر آموزش داده می شود که علاوه بر ارتقاء سطح دانش تخصصی علوم پایه پزشکی، باعث رشد سطح زبان انگلیسی متقاضیان نیز می شود.

دانشگاه های پزشکی اروپا

منابع و محتوای آموزشی دوره پری مدیکال در ایران

کالج پزشکی آریا ویزا کتاب های آموزشی آمادگی آزمون های ورودی پزشکی اروپا را در قالب کتاب ها و پکیج های یونی مد آماده کرده و در اختیار متقاضیان دوره پری مدیکال یا فاندیشن قرار می دهد. کتاب های پریمدیکال توسط اساتید مجرب و متخصص با زبانی ساده و قابل فهم و با توجه کامل به سرفصل های درسی مورد نیاز دانشگاه های علوم پزشکی اروپا تهیه و تدوین شده است. از آن جا که دروس دوره MFP  یا پری مدیکال گسترده است، طبیعتا نیاز به انتخاب رفرنس های برتر متناسب با سیستم آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا است. همچنین در کنار این کتاب های آموزشی، کتاب های رفرنس بین المللی از جمله کتاب های کمبریج نیز جزئی از منابع آموزشی هستند.

معرفی سیستم آموزشی دوره MFP در کالج پزشکی آریا ویزا

دوره پری مدیکال یا فاندیشن در کالج پزشکی آریا ویزا به عنوان دوره آمادگی آزمون ورودی پزشکی اروپا مطرح است. از این رو سیستم آموزشی این دوره در جهت برطرف کردن تمامی نیازهای آموزشی دانشجویان جهت کسب کرسی دانشگاه های مطرح اروپایی در رشته ها علوم پزشکی طراحی شده است. در این دوره کلاس های حضوری با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص به زبان انگلیسی برگزار می شود و در کنار آن کتاب های آموزشی که به صورت اختصاصی تدوین شده قرار دارد. در این دوره نیز آزمون های منظم ماهانه، میان ترم و پایان ترم برای تسلط بهتر متقاضیان به مدل آزمون ورودی پزشکی اروپا برگزار می شود. آموزش مفهومی و اصولی دروس مختلف با تاکید بر دروس زیست شناسی، فیزیولوژی، آناتومی، شیمی و زبان انگلیسی و برگزاری جلسات مشاوره ای جهت آموزش نحوه مصاحبه بخشی از دوره پریمدیکال – MFP است. گفتن این نکته ضروری است که این سیستم آموزشی در کالج پزشکی آریا ویزا با شناخت کامل از نقاط قوت و ضعف دانش آموزان ایرانی تدوین شده و مسیر همواری را برای رسیدن دانش آموزان به دانشگاه های انگلیسی زبان اروپا در رشته های علوم پزشکی ایجاد کرده است.

آزمون های دوره پری مدیکال یا MFP

به منظور افزایش میزان آمادگی دانشجویان دوره MFP برای موفقیت در آزمون ورودی پزشکی اروپا و سنجش میزان پیشرفت دانشجویان ایرانی آزمون های زیر به صورت منظم برای دانشجویان برگزار می شود.

 • آزمون های پیشرفت تحصیلی ماهانه: آزمون های پیشرفت تحصیلی هفتگی هر ماه و در روزهای خاص به صورت تستی برگزار می شود. این آزمون ها مطالب آموزشی ارائه شده در طول ماه را مورد سنجش قرار می دهند. نکته مهم این است که این آزمون ها مطابق با استانداردهای آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا تدوین شده اند.
 • آزمون های میان دوره (Semifinal): این آزمون ها در دوره پریمدیکال به صورت کتبی و شفاهی (مصاحبه ای) برگزار می شود و میزان رشد تحصیلی دانشجویان را در میان ترم مورد سنجش قرار می دهد.
 • آزمون پایان دوره (Final): این آزمون به صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود و میزان رشد و ارتقاء تحصیلی دانشجویان را در پایان دوره فاندیشن یا پری مدیکال مورد سنجش قرار می دهد.

دوره پری مدیکال

آزمون تعیین سطح دوره پری مدیکال

آزمون تعیین سطح دوره پری مدیکال در 3 بخش مختلف زبان انگلیسی، زیست شناسی و شیمی به زبان انگلیسی برگزار می شود. در آزمون تعیین سطح علاوه بر سنجش سطح علمی مخاطبان در این دروس، سطح مکالمه و دانش زبان انگلیسی مخاطبان نیز مورد سنجش قرار می گیرد. طبیعتا مخاطبینی که سطح زبان انگلیسی مناسبی یا مدرک زبان انگلیسی بین المللی همچون آیلتس، تافل و …داشته باشند علاوه بر موفقیت در آزمون ورودی می توانند دوره پری مدیکال را به خوبی بگذرانند. متقاضیانی که سطح زبانی انگلیسی مناسبی نداشته باشند ابتدا وارد دوره پری آیلتس و سپس دوره تخصصی آیلتس می شوند و بعد وارد دوره دروس تخصصی پیش پزشکی می شوند.

مدل و زمان برگزاری دوره پری مدیکال در کالج پزشکی

دوره جامع پری مدیکال یا فاندیشن به صورت یک دوره حدودا 9 ماهه برگزار می شود و از نیمه دوم شهریور ماه هر سال برگزار می شود و تا نیمه دوم اردیبهشت – نیمه اول خرداد ادامه پیدا می کند. این دوره کامل و جامع بوده و حدود 700 ساعت آموزشی را در دروس مختلف پری مدیکال شامل می شود. در این دوره تمامی نیازهای آموزشی متقاضیان آزمون ورودی پزشکی اروپا در دانشگاه های مختلف پاسخ داده می شود. نکته مهم این است که دوره جامع پری مدیکال فقط یک بار در سال توسط کالج آریا ویزا برگزار می شود.

نکته مهم: دوره جامع پری مدیکال دارای یک دوره آموزش زبان انگلیسی پری آیلتس و آیلتس به صورت پیش نیاز هستند و متقاضیان با گذراندن این دوره می توانند سطح زبان انگلیسی خود را به نمره  6 الی 6.5 آیلتس برسانند که برای ادامه دوره و شرکت در کلاس های دروس تخصصی ضروری است و برای موفقیت در آزمون ورودی پزشکی اروپا بسیار مناسب است.

دوره پیش پزشکی

خدمات گروه آریا ویزاویژه دوره جامع پری مدیکال یا MFP در ایران

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (دوره های آموزشی، دانشگاه ها، هزینه های تحصیل)
 • دوره جامع آموزشی آمادگی آزمون ورودی اروپا (پری مدیکال یا پیش پزشکی)
 • کمک به تکمیل فرم های درخواست آزمون های دانشگاه های مختلف
 • کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های معتبر اروپا
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آزمون های ورودی

سوالات متداول

 1. دوره پری مدیکال یا فاندیشن در ایران برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و جراحی دانشگاه های مختلف اروپایی که این کورس ها را به زبان انگلیسی برگزار می کنند.

 1. آیا ورود به دانشگاه های پزشکی اروپا شرایط سنی خاصی دارد؟

بهترین شرایط سنی پذیرش در رشته های پزشکی اروپا در بازه سنی 18 الی 25 سال است. اما کشورهای همچون ترکیه، ایتالیا و روسیه محدودیت سنی ندارند و تا 35 سال پذیرش دارند.

 1. آیا ورود به دانشگاه های اروپا در رشته های پزشکی شرط معدل دارد؟

شرایط معدل وجود ندارد اما ترجیحا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضیان بالای 14 باشد.

 1. آیا پذیرش رشته های پزشکی در اروپا نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد؟

اکثر دانشگاه های پزشکی اروپا نیاز به مدرک زبان ندارند اما نیاز به دانش زبان انگلیسی برای موفقیت در آزمون ورودی وجود دارد. در برخی از کشورها نیز از جمله ایتالیا نیاز به مدرک زبان برای شرکت در آزمون ورودی وجود دارد.

 1. مهمترین شرایط ورود به رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی اروپا چیست؟

گذراندن دوره 12 ساله تحصیل در ایران در رشته تجربی یا ریاضی و فیزیک (پیش دانشگاهی) یکی از مهمترین شرایط است. دانش زبان انگلیسی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها از دیگر شرایط است.

 1. آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های اروپا در کجا برگزار می شود؟

آزمون های ورودی به طور معمول در محل دانشگاه و در چند بازه زمانی برگزار می شود. اما برخی آزمون ها و دانشگاه ها علاوه بر محل دانشگاه ها در دیگر مراکز آموزشی برگزار می شود. محل برگزاری در وب سایت دانشگاه قید می شود. به طور مثال آزمون آیمت ایتالیا در 20 کشور برگزار می شود.

 1. سیستم آموزشی، اساتید و کتاب های آموزشی دوره پری مدیکال در ایران چگونه است؟

دوره آموزشی آمادگی آزمون های پزشکی اروپا در کالج پزشکی آریا ویزا براساس استانداردهای آموزشی و مطابق با سیستم کالج های اروپایی برگزار می شود. تمامی اساتید مجرب و متخصص هستند و کتاب های آموزشی تالیفی و دیگر کتاب های رفرنس از جمله کتاب های کمبریج آموزش داده می شود. سیستم ارزیابی مستمر و نظارت هدفمند و پشتیبانی نیز بخشی از آموزش است.

 1. پس از گذراندن دوره پری مدیکال در ایران می توان در آزمون ورودی پزشکی چه کشورهای شرکت کرد؟

با گذراندن دوره فاندیشن در کالج پزشکی آریا ویزا، می توان در آزمون ورودی بیش از 80 دانشگاه برتر در اروپا که کورس های پزشکی را به زبان انگلیسی برگزار می کنند شرکت کرد و به موفقیت رسید. کشورهای مجارستان، جمهوری چک، انگلستان، لهستان، ایتالیا، استونی، کرواسی، سوئد، صربستان، لتونی، اسلواکی، قبرس و … از این کشورها هستند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره رایگان مشاوه واتس اپ تماس مستقیم