دوره فشرده آزمون IMAT | آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا

سوالات آزمون آیمت ایتالیا

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  ایران / تهران

 • مکان برگزاری :

  کالج پزشکی آریا ویزا با همکاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون های ورودی پزشکی ایتالیا - IMAT

 • رشته های هدف:

  پزشکی / دندانپزشکی / جراحی

 • مدت دوره:

  2.5 الی 3 ماه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  حدود 250 ساعت آموزشی

 • شرایط ثبت نام دوره:

  گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک

 • پیش نیاز دوره:

  داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس- 6 الی 6.5

 • زمان شروع دوره:

  اوایل خرداد

 • دروس دوره:

  زیست شناسی سلولی و مولکولی / ریاضی / فیزیک / ژنتیک / بیوشیمی / شیمی / شیمی آلی / هوش و منطق / میکروبیولوژی و ایمنی شناسی

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص / آزمون های استاندارد در طول دوره / کتاب های اختصاصی تدوین شده / کتابچه اطلاعات جامع دانشگاه های ایتالیا / جلسات توجیهی ویژه مدل آزمون ورودی / جلسات مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه

 • مزیت های تکمیلی

  کمک به ثبت نام در آزمون ورودی آیمت / کمک به اخذ ویزا جهت شرکت در آزمون آیمت / کمک به سفر به شهر و کشور مقصد جهت شرکت در آزمون

 • دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده در دوره:

  امکان شرکت در دوره آزمون IMAT ایتالیا در ایران به جای کالج های کشورهای اروپایی / صرفه جویی در هزینه های تحصیلی با گذراندن دوره آزمون آیمت در ایران به جای اروپا / رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون ورودی آیمت ایتالیا / ارتقاء سطح زبان انگلیسی دانشجویان / یادگیری و ارتقاء سطح علمی دروس سال اول و دوم دانشگاه در رشته های علوم پزشکی

معرفی و بررسی تخصصی دوره

نحوه پذیرش پزشکی دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های دولتی ایتالیا جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی، دندانپزشکی، جراحی و … آزمون ورودی به نام آزمون IMAT برگزار می کنند. آزمون آیمت یا International Medical Admission Test به عنوان آزمون ورودی پزشکی ایتالیا است. آزمون آیمت ایتالیا به صورت کتبی بوده و در مدت 100 دقیقه برگزار می شود. ساختار آزمون شامل 60 سوال در 4 بخش 1- دانش عمومی (2 سوال)، هوش و منطق (20 سوال)؛ 2- زیست شناسی (18 سوال)؛ 3- شیمی (12 سوال)؛ 4- ریاضی و فیزیک (8 سوال) است. سوالات آزمون IMAT ایتالیا به صورت 5 گزینه ای بوده و پاسخ ‌های غلط، مشمول نمره منفی هستند. امتیاز سوالات بدون پاسخ، صفر خواهد بود. امتیاز هر پاسخ درست، 1.5 و هر پاسخ منفی برابر 0.4- است. مجموع نمره این آزمون 90 است. نکته مثبت آزمون IMAT ایتالیا این است که این آزمون در بیش از 20 کشور جهان برگزار می شود. بهترین شرایط سنی جهت پذیرش پزشکی ایتالیا سن بالای 18 سال و زیر 30 سال است. هرچند پذیرش پزشکی ایتالیا محدودیت سنی ندارد. ثبت نام جهت شرکت در آزمون IMAT ایتالیا به صورت آنلاین از طریق وب سایت universitaly.it است. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس بالای نمره 6 یا 6.5 از دیگر شرایط پذیرش پزشکی ایتالیا است. همچنین متقاضیان باید مدرک 12 ساله تحصیل در ایران را در رشته علوم تجربی و ریاضی و فیزیک را دریافت کرده باشند.

معرفی دوره فشرده آزمون IMAT ایتالیا

آزمون IMAT ایتالیا، آزمون ورودی پزشکی ایتالیا است. دوره های آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا یا دوره آزمون IMAT لازمه موفقیت جهت ورود به دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا است. متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا با گذراندن دوره فشرده آزمون آیمت ایتالیا در کالج پزشکی آریا ویزا به زبان انگلیسی و موفقیت در آزمون آیمت، می توانند در هر یک از دانشگاه های کشور ایتالیا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی به تحصیل به زبان انگلیسی بپردازند. نزدیک به 13 دانشگاه دولتی در ایتالیا جهت پذیرش رشته های پزشکی از این آزمون استفاده می کنند. دانشپذیران با گذراندن دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا می توانند شانس بالایی جهت موفقیت در ورود به بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا داشته باشند.

دوره فشرده آزمون آیمت ایتالیا

اهداف دوره آزمون آیمت ایتالیا در کالج آریا ویزا

 • آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی
 • مرور، جمع بندی و تست زنی مباحث اصلی آزمون IMAT ایتالیا
 • توانمندی و یادگیری بخش مهمی از دروس سال اول و دوم دانشگاه
 • ارائه مهمترین نکات مباحث اصلی آزمون IMAT ایتالیا به متقاضیان

دوره فشرده آزمون IMAT ایتالیا مناسب برای چه متقاضیانی است؟

 • افرادی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا از در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی هستند.
 • فارغ التحصیلان دوره دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک که تمایل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی ایتالیا دارند.
 • متقاضیانی که تمایل به گذراندن دوره آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا در ایران و شهر تهران را دارند.
 • افرادی که خود به صورت خودخوان دروس آزمون IMAT ایتالیا را مطالعه کرده اند و می خواهند با شرکت در این کلاس ها به جمع بندی و مرور مباحث کلیدی بپردازند.

مباحث آموزشی دوره فشرده آزمون IMAT ایتالیا

متقاضیان علاقه مند به تحصیل پزشکی در ایتالیا در دوره فشرده آزمون آیمت ایتالیا به جمع بندی، مرور و تست زنی دروس زیر می پردازند: 

1 زیست شناسی سلولی و مولکولی 6 ریاضیات و فیزیک
2 شیمی عمومی 7 میکروبیولوژی
3 شیمی آلی و بیوشیمی 8 ایمنی شناسی
4 ژنتیک 9 منطق و هوش (استدلال منطقی)

در دوره آزمون آیمت ایتالیا از کتاب هایی استفاده می شود که توسط اساتید بین المللی و متخصص آزمون IMAT تالیف شده است. این کتاب ها با زبانی ساده و قابل فهم و با توجه کامل به سرفصل های درسی مورد نیاز دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی تهیه و تدوین شده است. این کتاب های آموزشی تحت عنوان کتاب و پکیج های آموزشی یونی مد شناخته شده است. علاوه بر این کتاب ها، دیگر منابع های مورد نیاز جهت جمع بندی و مرور استفاده می شود. همچنین در دوره آیمت ایتالیا، کالج پزشکی آریا ویزا از اساتید متخصص و مجرب جهت آموزش بهره برده است. این اساتید با شناخت کامل آزمون IMAT ایتالیا، نقش موثری در موفقیت دانشپذیران جهت ورود به دانشگاه های پزشکی ایتالیا ایفا می کنند.

دوره آزمون آیمت ایتالیا

سیستم اجرای دوره فشرده آزمون پزشکی ایتالیا

کلاس های حضوری آموزشی با استفاده از اساتید مجرب، استفاده از منابع استاندارد آموزشی، برگزاری منظم آزمون های استاندارد، جمع بندی نکات کلیدی، مرور مباحث اصلی و تست زنی با تاکید بر دروس آزمون IMAT ایتالیا یعنی زیست شناسی و شیمی بخش اصلی این دوره آموزشی است. کلیه دروس دوره فشرده آزمون آیمت ایتالیا به زبان انگلیسی آموزش داده می­شود. نکته مهم این است که متقاضیان شرکت در دوره فشرده آزمون IMAT ایتالیا باید سطح زبان انگلیسی مناسبی داشته باشند و مدرک زبان آیلتس 6 الی 6.5 کسب کرده باشند.

آزمون های دوره آمادگی IMAT ایتالیا

به منظور افزایش میزان آمادگی متقاضیان در طول دوره فشرده آزمون IMAT ایتالیا برای موفقیت در تحصیل پزشکی در ایتالیا هر هفته آزمون های پیشرفت تحصیلی به صورت تستی و براساس مدل آزمون آیمت ایتالیا برگزار می شود. در پایان دوره نیز چندین آزمون Final به صورت کتبی و با نظارت دقیق اساتید برگزار می شود.

دوره فشرده آزمون IMAT

زمان برگزاری دوره فشرده آزمون IMAT در کالج آریا ویزا

دوره فشرده آزمون IMAT در کالج آریا ویزا در شهر تهران و در اوایل خرداد ماه برگزار می شود و به مدت 2.5 الی 3 ماه به طول می انجامد. این دوره فقط یک بار در سال برگزار می شود و در طول دوره آموزشی، کالج آریا ویزا به متقاضیان جهت ثبت نام و شرکت در آزمون آیمت ایتالیا کمک های لازم را انجام می دهد.

خدمات گروه آریا ویزاویژه دوره فشرده IMAT ایتالیا در ایران

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (دوره های آموزشی، دانشگاه ها، هزینه های تحصیل)
 • ارائه دوره مرور، جمع بندی و تست زنی ویژه آزمون IMAT ایتالیا
 • کمک به تکمیل فرم های درخواست آزمون های دانشگاه های مختلف
 • کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون آیمت ایتالیا در کشورهای مقصد
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آزمون های ورودی

دوره آزمون آیمت

سوالات متداول

 1. دوره آزمون IMAT ایتالیا برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی دانشگاه های دولتی ایتالیا و موفقیت در آزمون ورودی پزشکی ایتالیا یعنی آزمون آیمت.

 1. آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا شرایط سنی خاصی دارد؟

خیر. ایتالیا از جمله کشورهای اروپا است که جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی شرایط سنی ندارد و متقاضیان می توانند تا 35 سال و بیشتر در آزمون آیمت ایتالیا شرکت کنند و پذیرش بگیرند.

 1. آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی شرط معدل دارد؟

شرایط معدل وجود ندارد اما ترجیحا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضیان بالای 14 باشد.

 1. آیا پذیرش رشته های پزشکی در ایتالیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد؟

بله نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 الی 6.5 دارد.

 1. شرایط ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا چیست؟

گذراندن دوره 12 ساله تحصیل در ایران در رشته تجربی یا ریاضی و فزیک (پیش دانشگاهی) یکی از مهمترین شرایط است. داشتن مدرک زبان انگلیسی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی آیمت ایتالیا از دیگر شرایط است.

 1. آزمون ورودی پزشکی ایتالیا یا IMAT در کجا برگزار می شود؟

آزمون IMAT ایتالیا در 20 کشور جهان برگزار می شود. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و در اطراف ایران در کشورهایی از جمله ترکیه برگزار می شود.

 1. آیا پذیرش رشته داروسازی ایتالیا نیز از طریق آزمون آیمت است؟

خیر. آزمون ورودی رشته داروسازی مشابه آزمون آیمت است و توسط خود دانشگاه و در محل دانشگاه های دولتی ایتالیا برگزار می شود.

 1. سیستم آموزشی، اساتید و کتاب های آموزشی دوره آیمت ایتالیا چگونه است؟

دوره آزمون IMAT ایتالیا براساس استانداردهای آموزشی کالج های اروپایی در کالج پزشکی آریا ویزا برگزار می شود. تمامی اساتید مجرب و متخصص هستند و کتاب های آموزشی تالیفی و دیگر کتاب های رفرنس از جمله کتاب های کمبریج آموزش داده می شود. سیستم ارزیابی مستمر و نظارت هدفمند و پشتیبانی نیز بخشی از آموزش است.

 1. زمان ثبت نام و برگزاری آزمون آیمت ایتالیا چه زمانی است؟

به طور معمول زمان ثبت نام آزمون آیمت ایتالیا در ماه خرداد و تیر ماه است و آزمون نیز در ماه شهریور (سپتامبر) برگزار می شود. برخی از دانشگاه ها نیز پیش ثبت نام دارند.

10. دانشگاه های پزشکی ایتالیا که توسط آزمون IMAT پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دارند، کدامند؟

دانشگاه های میلان، تورین، ساپینزا، بلونیا، تورورگاتا، پادوا، پاویا، سی نا، فدریکو، بیکوکا و لوئیجی وان ویتلی از دانشگاه های دولتی ایتالیا هستند که پذیرش پزشکی آن ها از طریق موفقیت در آزمون آیمت است.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره رایگان مشاوه واتس اپ تماس مستقیم