دوره آمادگی آزمون SAT در ایران

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  کالج پزشکی آریا ویزا

 • مکان برگزاری :

  تهران/ پاسداران

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون SAT و قبولی در دانشگاه های کشورهای آمریکا، ترکیه، مجارستان، لهستان، کانادا و ...

 • مدت دوره:

  5 ماه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  حدود 380 ساعت

 • شرایط ثبت نام دوره:

  گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک

 • پیش نیاز دوره:

  گذراندن دوره زبان انگلیسی عمومی در سطح پری آیلتس

 • زمان شروع دوره:

  مهر الی بهمن / اردیبهشت الی شهریور

 • دروس دوره:

  زبان انگلیسی/ ریاضیات

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص دوره / آزمون های منظم کلاسی (کوئیز) / آزمون های جامع و پایان دوره / کتابچه اطلاعات جامع دانشگاه های اروپا / مشاوره تخصصی ثبت نام، بورسیه و ویزا / جلسات مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه / کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون

 • دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده در دوره:

  امکان شرکت در دوره آزمون SAT در ایران به جای کالج های کشورهای اروپایی / صرفه جویی در هزینه های تحصیلی با گذراندن دوره آزمون ست در ایران به جای کالج های اروپا / رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون SAT / ارتقاء سطح زبان انگلیسی دانشپذیران

دوره آمادگی ازمون SAT

معرفی و بررسی تخصصی دوره

آزمون SAT چیست؟

آزمون اس ای تی یک آزمون بین المللی است که کشور آمریکا برگزار کننده اصلی آن است. در حال حاضر نمره بالای آزمون SAT علاوه بر دانشگاه های آمریکا، مورد تائید دانشگاه های مختلف اروپا بویژه در کشورهای ترکیه، مجارستان، لهستان، چک و کانادا است. برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه، ورود به دوره های کالج و از همه مهمتر تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل داروسازی در اروپا و تحصیل دندانپزشکی در اروپا نمره این آزمون مورد تائید دانشگاه های زیادی در سراسر جهان است.

آزمون SAT به دو صورت جنرال و موضوعی برگزار می شود. در آزمون ست جنرال، دانش متقاضیان در زمینه زبان انگلیسی و ریاضیات سنجیده می شود. در آزمون ست موضوعی یا تخصصی، دانش متقاضی برای ورود به دانشگاه در یک رشته و زمینه خاص مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیانی می توانند در آزمون SAT پذیرفته شوند و نمره بالایی کسب کنند که سطح زبان انگلیسی بالایی داشته باشند.

آزمون SAT معمولا در فاصه زمانی حدودا ۳ ماه یکبار برگزار می شود. نکته مهم این است که این آزمون توسط دانشگاه ها برگزار نمی شود و یک مرکز آمریکایی این آزمون را برگزار می کند. برخی از دانشگاه های کشور ترکیه جهت علاقه مندان به تحصیل پزشکی در ترکیه مثل دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه قاضی، دانشگاه کوچ، دانشگاه آنکارا و … برای جذب دانشجو به این نمره استناد می کنند. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان ایرانی باید در کشورهای اطراف از جمله ترکیه، آذربایجان و امارات در این آزمون شرکت کنند.

SAT

محتوای آزمون SAT جنرال

آزمون اس ای تی جنرال از دو بخش 1- زبان انگلیسی و 2- ریاضیات، حساب، هندسه و جبر تشکیل شده است. بخش زبان انگلیسی خود شامل بخش رایتینگ، گرامر و ریدینگ است و در مجموع 800 نمره دارد. بخش ریاضیات نیز در مجموع 800 نمره دارد. این آزمون در مجموع 3 ساعت به طول می انجامد.

چرا شرکت در آزمون SAT

آزمون SAT از جمله آزمون های بین المللی است که مزایای مختلفی دارد. مهمترین مزیت SAT این است که این آزمون هر 3 ماه یک بار برگزار می شود و در صورت عدم قبولی در یک آزمون، امکان شرکت در دیگر آزمون وجود دارد. همچنین نمره آزمون SAT اعتباری 2 ساله دارد که باعث می شود متقاضی با خیال راحت پس از کسب نمره آزمون، به بررسی دانشگاه ها و رشته مورد علاقه خود بپردازد و بهترین تصمیم را بگیرد. حداکثر نمره آزمون اس ای تی، 1600 است و متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل پزشکی در خارج از کشور هستند باید بتوانند نمره بالای 1350 کسب کنند.

کلاس های آزمون SAT برای چه متقاضیانی مناسب است؟

 • علاقه مندان به تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های مختلف در کشورهای آمریکا، ترکیه، مجارستان، کانادا، لهستان و …
 • علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در کشورهای آمریکا، ترکیه، مجارستان، کانادا و لهستان و …
 • علاقه مندانی که می خواهند دوره آمادگی آزمون SAT را در ایران به جای کالج های اروپایی بگذارنند.

اهداف برگزاری دوره آمادگی آزمون SAT در کالج آریا ویزا

از آنجا که سالانه بسیاری از متقاضیان کنکور تجربی در ایران به واسطه رقابت سنگین و سختی آزمون، امکان قبولی در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی و ورود به دانشگاه های معتبر را ندارند، به فکر مهاجرت تحصیلی می افتند. از جمله آزمون های معتبر جهت ورودی به دانشگاه های معتبر اروپا در رشته های پزشکی، آزمون SAT است. موفقیت در این آزمون می تواند راه ورودی به بیش از 50 دانشگاه معتبر در بیش از 10 کشور جهان را فراهم کند. نکته قابل اهمیت دیگر این است که آزمون SAT صرفا دو مبحث زبان انگلیسی و ریاضیات را پوشش می دهد و برخلاف دیگر آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا، از مباحث مختلف سوال پرسیده نمی شود. گروه آریا ویزا علاوه بر دوره آمادگی SAT، دوره پری مدیکال و دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا را نیز برگزار می کند.

دوره آمادگی آزمون SAT

معرفی دوره آمادگی آزمون SAT در ایران

دوره آمادگی آزمون SAT یک دوره هدفمند و برنامه ریزی شده جهت موفقیت متقاضیان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور بویژه رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی کشورهای اروپایی از جمله دانشگاه های ترکیه است. این دوره تمامی نیازهای آموزشی متقاضیان را پاسخگو است. از آنجا که برای شرکت در این آزمون، سطح زبان انگلیسی بالایی نیاز است، متقاضیان باید ابتدا تمرکز کامل بر زبان انگلیسی داشته باشند و بتوانند به سطح معادل 5 الی 5.5 آیلتس برسند. مجموعه آریا ویزا، ابتدا متقاضیانی را که از سطح مناسب زبان انگلیسی برخوردار نیستند، وارد دوره زبان انگلیسی کرده تا به سطح مناسب جهت یادگیری مباحث کلیدی آزمون SAT برسند. این دوره به زبان انگلیسی برگزار می شود و اساتید مجرب و متخصص، محتوای آموزشی استاندارد و همچنین آزمون های منظم از ویژگی های شاخص دوره اس ای تی است.

آزمون های کلاس های آزمون SAT

جهت موفقیت در آزمون SAT علاوه بر دانش زبان انگلیسی و ریاضیات، دانشپذیران نیازمند یادگیری تکنیک های این دو مبحث جهت پاسخگویی به سوالات در زمان مشخص شده هستند. از این رو در دوره آمادگی آزمون SAT آزمون های مختلفی به صورت تک درس و آزمون های جامع از دانشپذیران گرفته می شود تا همیشه در شرایط آزمون قرار داشته باشند. همچنین نمونه سوالات آزمون های SAT در سال های گذشته جهت آمادگی بیشتر دانشپذیران در دوره SAT توسط اساتید حل می شود.

دوره آزمون SAT

آزمون تعیین سطح دوره آمادگی SAT

متقاضیان دوره SAT قبل از ورود به دوره در آزمون تعیین سطح شرکت می کنند. در این آزمون سطح زبان انگلیسی و ریاضیات متقاضی سنجیده می شود تا اساتید با سطح دانشپذیران در این دو درس آشنا شوند. از طرفی این آزمون بیشتر در مورد سنجش سطح زبان انگلیسی متقاضیان طراحی شده است.

سیستم و زمان برگزاری کلاس های آمادگی آزمون SAT

کلاس های آمادگی آزمون SAT  به صورت یک دوره جامع 5 ماهه برگزار می شود.

 1. دوره پیش نیاز: تقویت پایه زبان انگلیسی به مدت 1 ماه
 2. دوره اصلی: دروس ریاضیات و تکنیک های زبان انگلیسی ویژه آزمون SAT به مدت 4 ماه

از آنجایی که آزمون ست در طول سال 6 الی 7 بار برگزار می شود و ماه های اسفند، مهر و آبان مهمترین تاریخ های آزمون های SAT هستند، دوره آمادگی SAT نیز دو بار در سال برگزار می شود. یک دوره 5 ماهه از مهر الی بهمن ماه و یک دوره 5 ماهه دیگر از اردیبهشت الی شهریور برگزار می شود تا متقاضیان با آمادگی کامل در نزدیک ترین تاریخ آزمون پس از اتمام دوره آزمون SAT  شرکت کنند.

دوره SAT

خدمات گروه آریا ویزاویژه دوره آمادگی آزمون SAT  در ایران

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (دوره آموزشی، دانشگاه ها، هزینه های تحصیل)
 • کمک به تکمیل فرم های درخواست شرکت در آزمون بین المللی SAT
 • کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون SAT در کشورهای ترکیه و آذربایجان
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آزمون SAT

نظرات و نقد و بررسی کاربران

۲ دیدگاه

*

code

مشاوره واتس اپ
مشاوره رایگان مشاوره واتس اپ تماس مستقیم