دوره جامع آزمون IMAT | آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا

IMAT

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  ایران / تهران

 • مکان برگزاری :

  جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون های ورودی پزشکی ایتالیا - IMAT

 • رشته های هدف:

  پزشکی/ دندانپزشکی/جراحی

 • مدت دوره:

  6 ماه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  حدود 550 ساعت آموزش

 • شرایط ثبت نام دوره:

  گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک

 • پیش نیاز دوره:

  گذراندن دوره پری آیلتس و آیلتس (بعد از تعیین سطح)

 • زمان شروع دوره:

  دی ماه

 • دروس دوره:

  زبان عمومی / سلولی و مولکولی / ریاضی / فیزیک / ژنتیک / بیوشیمی / شیمی / شیمی آلی / هوش و منطق / فیزیولوژی و آناتومی

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص / آزمون های منظم هفتگی و پایان دوره / کتاب های اختصاصی تدوین شده / کتابچه اطلاعات جامع دانشگاه های ایتالیا / جلسات توجیهی ویژه مدل آزمون ورودی / جلسات مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه

 • مزیت های تکمیلی

  کمک به ثبت نام در آزمون ورودی آیمت / کمک به اخذ ویزا جهت شرکت در آزمون آیمت / کمک به سفر به شهر و کشور مقصد جهت شرکت در آزمون / برگزاری اردوهای آموزشی جهت شرکت دانشجویان در آزمون های ورودی دانشگاه ها

 • دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده در دوره:

  امکان شرکت در دوره های آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در تهران به جای کالج های کشورهای اروپایی / صرفه جویی در هزینه های تحصیلی با گذراندن دوره آیمت در ایران به جای اروپا / رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون ورودی آیمت ایتالیا / افزایش اعتماد به نفس مکالمه به زبان انگلیسی / یادگیری و ارتقاء سطح علمی دروس سال اول و دوم دانشگاه در رشته های علوم پزشکی

معرفی و بررسی تخصصی دوره

نحوه پذیرش پزشکی دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های پزشکی ایتالیا جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی، دندانپزشکی، جراحی و … آزمون ورودی به نام آزمون IMAT برگزار می کنند. آزمون IMAT یا International Medical Admission Test به عنوان آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی دانشگاه های دولتی ایتالیا است. آزمون آیمت ایتالیا به صورت کتبی بوده و در مدت 100 دقیقه برگزار می شود. ساختار آزمون شامل 60 سوال در 4 بخش 1- دانش عمومی (2 سوال)، هوش و منطق (20 سوال)؛ 2- زیست شناسی (18 سوال)؛ 3- شیمی (12 سوال)؛ 4- ریاضی و فیزیک (8 سوال) است. سوالات آزمون IMAT ایتالیا به صورت 5 گزینه ای بوده و پاسخ ‌های غلط، مشمول نمره منفی هستند. امتیاز سوالات بدون پاسخ، صفر خواهد بود. امتیاز هر پاسخ درست، 1.5 و هر پاسخ منفی برابر 0.4- است. مجموع نمره این آزمون 90 است. نکته مثبت آزمون IMAT ایتالیا این است که این آزمون در بیش از 20 کشور جهان برگزار می شود. بهترین شرایط سنی جهت پذیرش ایتالیا در رشته های علوم پزشکی سن بالای 18 سال (و زیر 30 سال) است. هرچند پذیرش پزشکی ایتالیا محدودیت سنی ندارد. ثبت نام جهت شرکت در آزمون IMAT ایتالیا به صورت آنلاین از طریق وب سایت universitaly.it است. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس بالای نمره 6 یا 6.5 از دیگر شرایط پذیرش پزشکی ایتالیا است.

معرفی دوره جامع آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا- IMAT

آزمون IMAT ایتالیا، آزمون ورودی رشته های پزشکی ایتالیا است. دوره های آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا یا دوره آزمون IMAT لازمه موفقیت جهت ورود به دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا است. دوره آزمون IMAT معادل دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم پزشکی (Pre-University) نیز محسوب می شود. متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا با گذراندن این دوره در کالج پزشکی آریا ویزا به زبان انگلیسی و موفقیت در آزمون آیمت، می توانند در هر یک از دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ایتالیا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی پذیرفته شوند. نزدیک به 13 دانشگاه دولتی در ایتالیا جهت پذیرش رشته های پزشکی از این آزمون استفاده می کنند. دانشپذیران با گذراندن دوره آزمون IMAT ایتالیا می توانند شانس بالایی جهت موفقیت در ورود به بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا داشته باشند.

دوره آمادگی آزمون آیمت

اهداف دوره جامع آزمون IMAT ایتالیا در کالج آریا ویزا

 • آمادگی ویژه آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی
 • آموزش دروس علوم پایه پزشکی به مخاطبان جهت موفقیت در IMAT
 • توانمندی و یادگیری بخش مهمی از دروس سال اول و دوم دانشگاه
 • ارتقاء سطح زبان انگلیسی (آیلتس) و زبان تخصصی پزشکی

دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا مناسب برای چه متقاضیانی است؟

 • افرادی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا از در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی هستند.
 • فارغ التحصیلان دوره دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک که تمایل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی ایتالیا دارند.
 • متقاضیانی که تمایل به گذراندن دوره آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا در ایران و شهر تهران را دارند.

مباحث آموزشی دوره آزمون آیمت ایتالیا

متقاضیان علاقه مند به تحصیل پزشکی در ایتالیا در دوره جامع آزمون آیمت ایتالیا دروس زیر را بطور هدفمند و جامع آموزش می بینند: 

1 زیست شناسی سلولی و مولکولی 6 ریاضیات و فیزیک
2 شیمی عمومی 7 دانش عمومی
3 شیمی آلی و بیوشیمی 8 میکروبیولوژی و ایمنی شناسی
4 ژنتیک 9 منطق و هوش (استدلال منطقی)
5 آناتومی و فیزیولوژی 10 زبان انگلیسی (آیلتس)

در دوره آزمون آیمت ایتالیا از کتاب هایی استفاده می شود که توسط اساتید بین المللی و متخصص آزمون IMAT تالیف شده است. این کتاب ها با زبانی ساده و قابل فهم و با توجه کامل به سرفصل های درسی مورد نیاز دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی تهیه و تدوین شده است. از آن جا که دروس دوره IMAT ایتالیا گسترده است، طبیعتا نیاز به انتخاب رفرنس های برتر متناسب با سیستم آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا است. این کتاب های آموزشی تحت عنوان کتاب و پکیج های آموزشی یونی مد شناخته شده است. کتاب های آموزشی و جزوه­ های مرتبط در این دوره در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. همچنین در دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا، کالج پزشکی آریا ویزا از اساتید متخصص و مجرب جهت آموزش بهره برده است. این اساتید با شناخت کامل آزمون IMAT ایتالیا، نقش موثری در موفقیت دانشپذیران جهت ورود به دانشگاه های پزشکی ایتالیا ایفا می کنند.

آمادگی آزمون IMAT

معرفی سیستم آموزشی دوره آزمون پزشکی ایتالیا

سیستم آموزشی دوره آزمون پزشکی ایتالیا جهت برطرف کردن تمامی نیازهای آموزشی دانشجویان جهت کسب کرسی دانشگاه های مطرح کشور ایتالیا در رشته ها علوم پزشکی طراحی شده است. کلاس های حضوری آموزشی با استفاده از اساتید مجرب، استفاده از منابع استاندارد آموزشی به نام کتاب های یونی مد، برگزاری منظم آزمون های استاندارد ماهیانه، میان دوره و پایان دوره، آموزش مفهومی و اصولی دروس مختلف با تاکید بر دروس زیست شناسی، شیمی، هوش و منطق، ریاضی و فیزیک بخشی از این سیستم آموزشی است. علاوه بر این موارد جلسات توجیهی و مشاوره ای مربوط به آزمون IMAT ایتالیا و معرفی کشورهایی که متقاضیان می توانند در این آزمون شرکت کنند، برگزار می شود. کلیه دروس دوره آمادگی آزمون آیمت از پایه و به زبان انگلیسی آموزش داده می­شود. همچنین در طول دوره دانشگاه های دولتی ایتالیا معرفی می شوند و نمره مورد نیاز قبولی هر دانشگاه بررسی می شود. مدارک و شرایط لازم جهت قبولی در آزمون آیمت ایتالیا نیز بررسی می شوند.

آزمون های دوره آمادگی IMAT ایتالیا

به منظور افزایش میزان آمادگی متقاضیان در طول دوره آمادگی IMAT ایتالیا برای موفقیت در تحصیل پزشکی در ایتالیا به طور معمول و به صورت ماهانه آزمون های پیشرفت تحصیلی به صورت تستی و براساس مدل آزمون آیمت ایتالیا برگزار می شود. علاوه بر این آزمون ها، آزمون­های میان دوره به صورت کتبی برگزار می شود و میزان رشد تحصیلی دانشجویان را در میان دوره مورد سنجش قرار می­دهد. در پایان دوره نیز آزمون Final به صورت کتبی و با نظارت دقیق اساتید برگزار می شود.

آزمون آیمت ایتالیا

آزمون تعیین سطح دوره آیمت ایتالیا

آزمون تعیین سطح دوره آزمون آیمت ایتالیا در کالج پزشکی آریا ویزا در 3 مبحث مختلف از جمله زبان انگلیسی، زیست شناسی و شیمی به زبان انگلیسی برگزار می شود. متقاضیانی که دانش زبانی مناسبی داشته باشند می توانند بدون گذراندن دوری زبان آیلتس مستقیما وارد دوره اصلی دروس علوم پایه پزشکی شوند. در غیر این صورت ابتدا باید دوره زبان انگلیسی در سطح پری آیلتس و آیلتس را بگذرانند. یکی از شروط پذیرش پزشکی ایتالیا داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل 6 یا 6.5 آیلتس است.

زمان برگزاری دوره آمادگی آزمون IMAT در کالج آریا ویزا

دوره جامع آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در کالج آریا ویزا در شهر تهران و در ماه دی آغاز می شود و به مدت 6 ماه تا نیمه اول تیر ماه ادامه می یابد. این دوره فقط یک بار در سال برگزار می شود و در طول دوره آموزشی، کالج آریا ویزا به متقاضیان جهت ثبت نام و شرکت در آزمون آیمت ایتالیا کمک های لازم را انجام می دهد.

آزمون آیمت ایتالیا

خدمات گروه آریا ویزاویژه دوره آمادگی IMAT ایتالیا در ایران

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (دوره های آموزشی، دانشگاه ها، هزینه های تحصیل)
 • دوره جامع آموزشی آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا یا آزمون IMAT در ایران
 • کمک به تکمیل فرم های درخواست آزمون های دانشگاه های مختلف
 • کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون آیمت ایتالیا در کشورهای مقصد
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آزمون های ورودی

تحصیل پزشکی در ایتالیا

سوالات متداول

 1. دوره آزمون IMAT ایتالیا برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و جراحی دانشگاه های دولتی ایتالیا و موفقیت در آزمون ورودی پزشکی ایتالیا یعنی آزمون آیمت.

 1. آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا شرایط سنی خاصی دارد؟

خیر. ایتالیا از جمله کشورهای اروپا است که جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی شرایط سنی ندارد و متقاضیان می توانند تا 35 سال و بیشتر در آزمون آیمت ایتالیا شرکت کنند و پذیرش بگیرند.

 1. آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی شرط معدل دارد؟

شرایط معدل وجود ندارد اما ترجیحا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضیان بالای 14 باشد.

 1. آیا پذیرش رشته های پزشکی در ایتالیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد؟

بله نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 الی 6.5 دارد.

 1. شرایط ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا چیست؟

گذراندن دوره 12 ساله تحصیل در ایران در رشته تجربی یا ریاضی و فزیک (پیش دانشگاهی) یکی از مهمترین شرایط است. داشتن مدرک زبان انگلیسی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی آیمت ایتالیا از دیگر شرایط است.

 1. آزمون ورودی پزشکی ایتالیا یا IMAT در کجا برگزار می شود؟

آزمون IMAT ایتالیا در 20 کشور جهان برگزار می شود. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و در اطراف ایران در کشورهایی از جمله ترکیه برگزار می شود.

 1. آیا پذیرش رشته داروسازی ایتالیا نیز از طریق آزمون آیمت است؟

خیر. آزمون ورودی رشته داروسازی مشابه آزمون آیمت است و توسط خود دانشگاه و در محل دانشگاه های دولتی ایتالیا برگزار می شود.

 1. سیستم آموزشی، اساتید و کتاب های آموزشی دوره آیمت ایتالیا چگونه است؟

دوره آزمون IMAT ایتالیا براساس استانداردهای آموزشی کالج های اروپایی در کالج پزشکی آریا ویزا برگزار می شود. تمامی اساتید مجرب و متخصص هستند و کتاب های آموزشی تالیفی و دیگر کتاب های رفرنس از جمله کتاب های کمبریج آموزش داده می شود. سیستم ارزیابی مستمر و نظارت هدفمند و پشتیبانی نیز بخشی از آموزش است.

 1. زمان ثبت نام و برگزاری آزمون آیمت ایتالیا چه زمانی است؟

به طور معمول زمان ثبت نام آزمون آیمت ایتالیا در ماه خرداد و تیر ماه است و آزمون نیز در ماه شهریور (سپتامبر) برگزار می شود. برخی از دانشگاه ها نیز پیش ثبت نام دارند.

10- دانشگاه های پزشکی ایتالیا که توسط آزمون IMAT پذیرش پزشکی دارند، کدامند؟

دانشگاه های میلان، تورین، ساپینزا، بلونیا، تورورگاتا، پادوا، پاویا، سی نا، فدریکو، بیکوکا و لوئیجی وان ویتلی از دانشگاه های دولتی ایتالیا هستند که پذیرش پزشکی آن ها از طریق موفقیت در آزمون آیمت است.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره رایگان مشاوه واتس اپ تماس مستقیم