برنامه آموزشی NCUK یا کنسرسیوم NCUK

برنامه آموزشی NCUK

برنامه آموزشی NCUK یا کنسرسیوم NCUK

NCUK مسیری هموار برای تحصیل در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند

متقاضیان عزیز بویژه در بازه سنی 18 الی 35 سال که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند دارید، پیشنهاد می شود مطالب زیر را مطالعه نمایید.

به طور معمول اخذ پذیرش از اغلب دانشگاه های کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند به دلیل فراهم کردن شرایط پذیرش توسط متقاضیان از جمله اخذ مدرک زبان انگلیسی، رزومه، شرط معدل و نمرات مناسب و در برخی مواقع پیچیدگی اخذ ویزای تحصیلی، سخت و طاقت فرسا می شود. اما شما می توانید با حضور در مراکز مورد تائید کنسرسیوم NCUK و با اخذ پذیرش دوره های یک ساله و یا دو ساله در کالج های بین المللی اروپا که زیر نظر برنامه آموزشی NCUK هستند، مسیر را برای حضور موفق در دانشگاه های معتبر کشورهای نام برده حتی بدون داشتن مدرک زبان و با هزینه کمتر هموار کنید.

 • کنسرسیوم NCUK در ابتدا یک خیریه آموزشی و دارای ده دانشگاه عضو در انگلستان بود. این مجموعه شرایط آمادگی دانشگاه و مدارک تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی به عنوان آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور خود فراهم می کند. کنسرسیوم NCUK در سال 1987 تاسیس شد و بیش از 30 هزار دانشجو را در دانشگاه های کشور انگلستان قرار داده است. NCUK سی امین سالگرد خود را در سال 2017 جشن گرفت. علاوه بر دانشگاه ها، مدارک برنامه آموزشی NCUK توسط طیف وسیعی از موسسات دیگر در انگلستان و دیگر کشورها شناخته می شوند. کنسرسیوم NCUK همچنین با دانشگاه هایی در کانادا، ایرلند شمالی، ایالات متحده آمریکا، نیوزیلند و استرالیا همکاری می کند.

  NCUK  کنسرسیومی از دانشگاه های برجسته از بیش از 5 کشور پر طرفدار جهت تحصیل و مهاجرت تحصیلی است که به دانشجویان بین المللی دسترسی تضمینی به دانشگاه های سراسر جهان و کمک به موفقیت در ورود و پذیرش دانشگاه ها را می دهد. در این کنسرسیوم تعداد زیادی از کالج ها و دانشگاه های معتبر با یکدیگر در ارتباط هستند، و امکان تحصیل را در مسیری هموار و ساده تر نسبت به پذیرش مستقیم از دانشگاه های معتبر فراهم می کند. در کنسرسیوم NCUK  امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای بیش از 1000 رشته تحصیلی از جمله رشته های علوم پزشکی، علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی، هنر، اقتصاد و تجارت فراهم است. کنسرسیومNCUK  همیشه در جهت منافع متقاضیانش  عمل می کند و به آن ها کمک می کند تا رویاها و آرزوهای خود را چه در دانشگاه و چه پس از آن، در زندگی و حرفه خود تحقق بخشند.

   

  NCUK مسیری هموار برای تحصیل در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند است.

   

  برنامه آموزشی NCUK به متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تضمین کسب بهترین شرایط تحصیلی را می دهد. مراکز زیر مجموعه NCUK یعنی کالج ها و دانشگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که استانداردهای عالی علمی را با تلفیق مهارت های زبان خارجه، مهارت های تحصیل، اجتماعی و فرهنگی ترکیب می کنند. مدارک تحصیلی کنسرسیوم NCUK توسط سطح فوق العاده خدمات و سابقه برجسته 30 ساله پشتیبانی می شود. کنسرسیوم NCUK به تعداد زیادی دانشجوی بین المللی کمک می کند که به طور تضمینی به دانشگاه های برجسته کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند دسترسی پیدا کنند و در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانش و مهارت لازم را کسب نمایند. مدارک NCUK برای آماده سازی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه با دسترسی تضمین شده به دانشگاه های سراسر جهان طراحی شده است.

 • International Foundation Year (IFY)

  برنامه بنیادی یک ساله بین المللی یا IFY یکی از سه دوره اصلی سیستم آموزشی NCUK است. اگر متقاضیان، دوره دبیرستان را خارج از سیستم آموزشی کشور انگلستان یا به زبانی غیر از زبان انگلیسی به پایان رسانده باشند، ابتدا قبل از اقدام به ورود به دانشگاه باید این دوره پایه را بگذارنند. برنامه بنیادی یک ساله بین المللی NCUK به طور گسترده ای در دانشگاه های انگلستان، نیوزیلند و همچنین آمریکای شمالی و استرالیا پذیرفته شده است.

  (International Year One (IYOne

  برنامه بین المللی سال یکم یا IYOne یک مدرک دارای اعتبار است که توسط NCUK ارائه می شود. در این دوره دانش پذیران، سال اول مقطع لیسانس یا کارشناسی را به صورت برنامه یک ساله در یک مرکز آموزشی تایید شدهNCUK  از جمله کالج های معتبر، با تضمین ورود به سال دوم در دانشگاه مقصد در کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، نیوزیلند و استرالیا می گذرانند و مدرک تحصیلی دریافت می کنند.

  (Master’s Preparation (PMP

  دوره Master’s Preparation (PMP) یک دوره یک ساله ویژه کارشناسی ارشد در کنسرسیوم NCUK است. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف که مدرک لیسانس دریافت کرده اند با گذراندن این دوره در یک مرکز آموزشی تایید شدهNCUK  از جمله کالج های معتبر، مهارت ها و دانش علمی خود را ارتقاء داده و برای سال دوم به صورت تضمینی وارد همان رشته تحصیلی در دانشگاه های مقصد کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، نیوزیلند و استرالیا می شوند.

 • در حال حاضر بیش از 120 دانشگاه معتبر از کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، نیوزیلند، استرالیا و ایرلند زیر نظر کنسرسیوم NCUK  فعالیت دارند و امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ها فراهم است. این دانشگاه ها از شهرت، کیفیت و برتری در سراسر جهان برخوردار هستند. در این بین بیش از 15 دانشگاه در آمریکا، بیش از 5 دانشگاه در کانادا، بیش از 80 دانشگاه در انگلستان، بیش از 20 دانشگاه در استرالیا و بیش از 10 دانشگاه در ایرلند و نیوزیلند امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای متقاضیان از طریق کنسرسیوم NCUK فراهم است.

 • هر دانشجو لازم است که سه واحد درسی را در دوره NCUK انتخاب کند. این واحد های درسی بسته به رشته دانشجو و به پیشنهاد کالج و مرکز آموزشی ارائه می شود. به غیر از زبان انگلیسی که برای همه دانشجویان اجباری است، دانشجویان با اختیار خود باید از واحدهای درسی از جمله انگلیسی آکادمیک، فیزیک، شیمی، ریاضیات مهندسی، ریاضیات علوم پایه، ریاضیات اقتصاد، ریاضی پیشرفته، زیست شناسی، هنر و طراحی، مطالعات تجاری، اقتصاد، روابط بین الملل، جامعه شناسی و علوم سیاسی انتخاب کنند.

 • نمرات نهایی دانشجویان دوره های NCUK در هر واحد درسی با آزمون کتبی تعیین می شود و 80% نمره کل را شامل می شود و 20% باقی مانده بر مبنای پروژه دانشجویی و فعالیت کلاسی دانشجو است. دانشجویان پس از پایان دوره مدرک فارغ التحصیلی را از NCUK در انگلستان دریافت می کنند. این مدرک در نظام آموزشی انگلستان معدل A-level/GCE، در نظام آموزشی استرالیا معادل SSCE و در نظام آموزشی آمریکا معادلAP شناخته می شود و تائید می شود.

  • پذیرش و ویزای تضمینی زیر نظر برنامه آموزشی NCUK
  • – مسیر هموار و راحت تر اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی
  • – امکان تحصیل در دانشگاه های با رتبه های برتر جهانی
  • – کاهش هزینه های تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد
  • – امکان اخذ بورسیه تحصیلی از کنسرسیوم NCUK

دانشگاه های همکار با NCUK

https://www.ncuk.ac.uk/our-universities

کالج ها و مراکز آموزشی همکار با NCUK

https://www.ncuk.ac.uk/where-can-i-study/

وب سایت NCUK

https://www.ncuk.ac.uk/

 • تحصیل در انگلستان

  مرور اجمالی تحصیل در انگلستان

  پایتخت لندن زبان تحصیل انگلیسی
  مقطع کارشناسی 3 سال مقطع کارشناسی ارشد  1  سال
  مقطع دکتری 3 سال دوره پزشکی 5 الی 6 سال
  شهریه سالانه کارشناسی 10 الی 30 هزار پوند شهریه سالانه ارشد 10 الی 35 هزار پوند
  شهریه سالانه پزشکی 25 الی 50 هزار پوند هزینه ماهیانه زندگی 800 الی 2000 پوند

   

  1 – مهاجرت تحصیلی به انگلستان

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان بویژه در سال های اخیر با توجه به موقعیت اقتصادی و شرایط اجتماعی این کشور طرفداران زیادی پیدا کرده است. کشور انگلستان همیشه به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی متقاضیان مهاجرت مخصوصا ایران بوده است. زیرا کیفیت زندگی، امنیت، بهداشت، سیستم آموزشی و… در انگلستان از شرایط بسیار مناسبی برخوردار است. از مهمترین روش های مهاجرت به انگلستان شامل مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج است. در این میان بهترین، سریع ترین و کم هزینه ترین مسیر برای مهاجرت به انگلستان اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای کار بعد از تحصیل در انگلستان است. نکته مهم این است که جهت تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف بویژه کارشناسی وکارشناسی ارشد متقاضیان باید به دانشگاه شهریه بپردازند. از این رو تحصیل در انگلستان رایگان نیست. همچنین هزینه های زندگی در انگلستان نیز بالاست اما با توجه به شرایط این کشور و اعتبار بالای پاسپورت انگلستان، این هزینه ها کاملا ارزش خواهند داشت.

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان

  2 – ویژگی ها و مزیت های تحصیل در انگلستان

  کشور انگلستان دارای نظام آموزشی یکپارچه و منظمی است. این کشور به واسطه قدمت زیادی که در خصوص آموزش داشته است دارای دانشگاه های برتری در سطح بین الملل است. براساس آمارهای بین المللی کشور انگلستان بعد از کشور آمریکا بهترین کشور و مقصد جهت ادامه تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی و تمامی رشته‌ های دانشگاهی است. سالانه نزدیک به 450 هزار نفر جهت تحصیل در انگلستان به این کشور سفر می کنند. در بین ایرانیان نیز کشور انگلستان جزء 5 کشور پرطرفدار جهت تحصیل و زندگی در خارج از کشور است. همچنین مورد دیگری که در خصوص تحصیل در انگلستان بسیار مهم است هزینه های تحصیلی در انگلستان به نسبت کشور آمریکاست. هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان به نسبت تحصیل در آمریکا مقرون به صرفه تر است.

  3- جایگاه جهانی دانشگاه های انگلستان

  براساس رتبه بندی کیو اس QS در خصوص برترین دانشگاه های اروپا و جهان، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج در کشور انگلستان رده‌ اول و دوم دانشگاه های معتبر اروپا بویژه در رشته های علوم پزشکی را دارا هستند. از بین ۵۰۰ دانشگاه جهان که در رده بندی دانشکده های پزشکی در موسسه QS مشخص شده اند، بسیاری از آنها در قاره اروپا یافت می شوند. در این بین کشور انگلستان با مجموع ۳۹ دانشگاه برتر پیشتاز کشورهای اروپایی در حوزه علوم پزشکی است.

  دانشگاه های انگلستان

  4- پذیرش تحصیلی، ویزا و شرایط سنی تحصیل در انگلستان

  متقاضیان تحصیل در انگلیس ابتدا باید از یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی انگلستان پذیرش تحصیلی دریافت کنند و سپس اقدام به اخذ ویزا نمایند. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان، داشتن تمکن مالی مناسب  مورد نیاز است که متقاضیان باید آن را به سفارت ارائه دهند. برای اخد پذیرش تحصیل در انگلیس برای مقطع کارشناسی متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. البته در رشته‌ های علوم پزشکی پذیرش به افرادی با حداکثر ۲۳ سال سن نیز اعطا می‌شود. گفتن این نکته ضروری است که در روند اخذ ویزای تحصیل در انگلیس، داشتن سن مناسب می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. به بیان دیگر هر چه سن متقاضیان برای رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی مد نظر در انگلستان ایده‌آل تر باشد، شانس اخذ ویزای تحصیلی نیز بالاتر خواهد رفت.

  5- شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

  برای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی باید دست کم ۱۸ سال سن داشت و مدرک معتبر دوره پیش‌ دانشگاهی (12 ساله) ارائه نمود. سطح زبان برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس در این مقطع بطور میانگین نمره آیلتس ۶ خواهد بود و متقاضی باید بتواند تمکن مالی خود برای تامین هزینه ‌های زندگی و تحصیل در انگلیس را اثبات نماید. البته در بسیاری از دانشگاه‌ ها و کالج‌ های انگلستان دوره‌ های آموزش زبان دایر می‌شود که متقاضیان می ‌توانند پیش از آغاز دوره تحصیلی با شرکت در این دوره‌ ها نمره لازم برای اخذ پذیرش رشته مدنظر در مقطع کارشناسی تحصیل در انگلیس را بدست بیاورند.

  تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

  6- شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد در اغلب موارد محدودیت سنی ندارد اما علاوه بر مدرک معتبر مقطع کارشناسی یا لیسانس، متقاضی باید دارای مدرک زبان انگلیسی از جمله حداقل نمره 6 آیلتس و یا معادل تافل آن داشته باشد. متقاضیان علاوه بر مدرک زبان باید رزومه تحصیلی و کاری قوی، توصیه نامه تحصیلی  (Recommendation letter) و انگیزه نامه (Motivation Letter)  نیز ارائه دهند.

  7- شرایط کار در حین تحصیل در انگلستان

  بر اساس قوانین کشور انگلیس هر دانشجوی تمام وقت بین‌المللی (خارج از اتحادیه اروپا) محصل در این کشور می‌تواند با ویزای تحصیلی تا ۲۰ ساعت در هفته کار کند. البته اکثر دانشگاه‌ های انگلستان به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد توصیه می‌کنند با هدف تمرکز هرچه بیشتر بر تحصیل بیش از ۶ ساعت در هفته کار نکنند.

  8- شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلیس

  مهمترین عامل در اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلیس، یافتن شغل مناسب است. پس از پایان دوران تحصیل در انگلستان به فارغ التحصیلان 3 الی 6 ماه فرصت داده می ‌شود تا برای یافتن شغلی مناسب اقدام کنند. در صورتی که متقاضی بتواند طی این مدت شغلی مناسب پیدا کند، ویزای موقت برای وی صادر خواهد شد که این ویزا قابلیت تبدیل شدن به ویزای دائم و اقامت را خواهد داشت. ارتباط دانشگاه های انگلستان با صنعت این کشور و ارائه خدمات مشاوره ای در این زمینه و همچنین موسسات و سایت های کاریابی فعال می توانند گزینه های مناسبی جهت یافتن شغل در انگلستان باشند.

 • تحصیل در کانادا

  مرور اجمالی تحصیل در کانادا

  پایتخت اتاوا  (Ottawa)  زبان تحصیل انگلیسی
  مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال مقطع کارشناسی ارشد  1 الی 2 سال
  مقطع دکتری 3 الی 5 سال دوره پزشکی 6 الی 7 سال
  شهریه سالانه کارشناسی 12 الی 30 هزار دلار کانادا شهریه سالانه ارشد 15 الی 20 هزار دلار کانادا
  شهریه سالانه پزشکی 30 الی 60 هزار دلار کانادا هزینه ماهیانه زندگی 800 الی 2000 دلار کانادا

  1 – مهاجرت تحصیلی به کانادا

  مهاجرت تحصیلی به کانادا بویژه در سال های اخیر با توجه به شرایط مناسب زندگی و فراهم بودن اقامت بعد از تحصیل بسیار در بین ایرانیان پر طرفدار شده است. کیفیت زندگی، امنیت، بهداشت، سیستم آموزشی در کانادا از شرایط بسیار مناسبی برخوردار است. جهت مهاجرت به کشورکانادا راه های بسیار زیادی وجود دارد که برنامه‌های بلند مدت یا کوتاه­ مدت مهاجرتی هستند و حتی منجر به اقامت دائم می‌شوند. مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق خود اشتغالی، مهاجرت از طریق اسکیل ورکر ایالتی و فدرال از مهمترین مسیرهای مهاجرت به کانادا است که متناسب با شرایط هر شخص می ­توان راهی برای ورود به این کشور پیدا کرد. مهاجرت تحصیلی به کانادا سریع ­ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا است. تحصیل در کانادا رایگان نیست و برای رفتن به این کشور باید پشتوانه مالی خوبی فراهم کرد. به علاوه هزینه­ های زندگی نیز نسبت به اروپا بالاتر است و باید تمامی شرایط را برای مهاجرت سنجید. شهرهای تورنتو، مونترال، اتاوا، ادمونتون، وینیپگ و ونکوور از پرجمعیت ‌ترین و مهم ترین شهرهای کانادا هستند.

  2 – ویژگی ها و مزیت های تحصیل در کانادا

  مکانی امن برای تحصیل: کشور کانادا از جمله کشورهای دارای پایین ترین نرخ جرم و جنایت در جهان است و همین موضوع این کشور را تبدیل به مکانی امن برای تحصیل و زندگی دانشجویان بین المللی می نماید.

  یکی از بهترین نقاط دنیا برای تحصیل: طبق نظر سازمان ملل متحد و واحد اطلاعات اقتصادی، کانادا از سال 1994 در لیست 10 نقطه برتر جهان برای زندگی و تحصیل قرار گرفته است. به علاوه شهرهای بزرگ کانادا مانند ونکوور، تورنتو و مونترال به لطف پاکیزگی، امنیت، فعالیت های فرهنگی و سبک زندگی جذابشان شهرهایی با سطح جهانی برای کار و زندگی شناخته شده اند.

  مقصدی با تکنولوژی بالا: کانادا به لطف همکاری با بسیاری از دانشمندان با استعداد، محققین و کارآفرینان، محیطی مهیج برای کار و تحصیل ایجاد کرده است. این کشور پیش قدمی بین المللی در امور کامپیوتر و فناوری اطلاعات را داراست و دارای شهرتی برای برتری در بخش هایی مانند ارتباطات از راه دور، حمل و نقل و مهندسی و بویژه در هوا فضا، حمل و نقل شهری، میکروالکترونیک، دستگاه های پزشکی و نرم افزارهای پیشرفته، انرژی های برق آبی و هسته ای، لیزر، بیوتکنولوژی، صنایع غذایی، سیستم اطلاعات جغرافیایی و صنایع اقیانوسی و محیط زیست است.

  امکانات بروز و سیستم آموزشی استاندارد: کشور کانادا دارای نظام آموزشی یکپارچه و منظمی است و دانشگاه ها و کالج های معتبری را در سطح بین الملل در خود جای داده است. براساس آمارهای بین المللی کشور کانادا یکی از 10 کشور پر مخاطب جهت مهاجرت تحصیلی جهت ادامه تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی و تمامی رشته‌ های دانشگاهی است. سالانه نزدیک به 50 هزار نفر جهت تحصیل در کانادا به این کشور سفر می کنند. در بین ایرانیان نیز کشور کانادا جزء 5 کشور پرطرفدار جهت تحصیل و زندگی در خارج از کشور است. همچنین هزینه های زندگی وتحصیل در کانادا به نسبت تحصیل در آمریکا و تحصیل در انگلستان مقرون به صرفه تر است.

  مهاجرت تحصیلی به کانادا

   

  3 – جایگاه جهانی دانشگاه های کانادا

  جهت تحصیل در کانادا اینکه کدام دانشگاه و کدام رشته برای یافتن کار، اخذ اقامت پس از تحصیل بهتر است را باید از همان ابتدا با وسواس انتخاب کرد. در استان های مختلف کانادا دانشگاه های مختلفی با سطح های مختلف وجود دارد که باید قبل از اقدام جهت پذیرش بررسی کاملی صورت گیرد. دانشگاه ها لاوال، مک گیل، آلبرتا، اچ ای سی مونترال، بریتیش کلمبیا، اتاوا، کلگری، تورنتو، ویکتوریا و … از جمله دانشگاه های برتر کانادا هستندکه که جایگاه جهانی بالایی دارند.

  4 – شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

  برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی باید دست کم ۱۸ سال سن داشت و مدرک معتبر دوره پیش‌ دانشگاهی ارائه نمود. سطح زبان برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا در این مقطع بطور میانگین معادل نمره آیلتس ۶ خواهد بود و متقاضی باید بتواند تمکن مالی خود برای تامین هزینه ‌های زندگی و تحصیل در انگلیس را اثبات نماید. دوره لیسانس در کانادا در تمامی استان ‌ها به جز استان کبک پس از سال ۱۲ ام دبیرستان آغاز می‌شود. دوره لیسانس در کانادا معمولا ۴ سال طول می‌کشد. در استان کبک پس از سال 11 ام دبیرستان، دانشجو می‌تواند وارد دوره کالج شود یا در دوره پیش دانشگاهی دو ساله شرکت کرده و سپس وارد دوره لیسانس ۳ ساله شود.

  5 – شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد معمولا ۱ الی ۲ سال طول می کشد و به صورت تحقیقاتی یا کورس ارائه می‌شود. در دوره های course-based دانشجو با شرکت در کلاس و گذراندن واحدهای درسی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت می‌کند. در دوره های فوق لیسانس research-based دانشجو باید با کمک استاد راهنمای خود بر روی موضوعی تحقیق کرده و پایان نامه ارائه بدهد. برخی از دوره های کارشناسی ارشد نیز ترکیبی بوده و شامل کورس و ریسرچ می‌شوند. برخی از رشته های کارشناسی ارشد این امکان را به متقاضی می‌دهند که به صورت مستقیم در مقطع دکتری آن رشته نیز ادامه پیدا کند.

  تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

  6 – هزینه های تحصیل در کانادا

  هزینه تحصیل در کانادا به همراه هزینه زندگی در کانادا برای سال اول در حدود 30 هزار دلار کانادا خواهد بود. هزینه های زندگی در کانادا برای دانشجویان به صورت میانگین 1300 دلار در ماه است که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه می باشد. بورسیه تحصیلی در جهت تحصیل در کانادا بویژه برای دانشجویان با معدل بالا وجود دارد اما بیشتر این بورسیه برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر هستند ولی برای مقطع لیسانس هم تعدادی از این بورسیه ها وجود دارد که می تواند هزینه تحصیل در کانادا را کاهش چشم گیری دهد. به طور معمول شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا سالیانه بین 12 هزار تا 20 هزار دلار کانادا است. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس سالیانه حدود 12 هزار تا 25 هزار دلار کانادا است که این مبلغ وابسته به دانشگاه تغییر می کند. در مقطع لیسانس، دانشجویان با معدل بالا می توانند کمک هزینه تحصیلی بین 2 تا 10 هزار دلار در سال دریافت نمایند. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه 15 هزار تا 20 هزار دلار است.

  7 – شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا

  سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) یک سیستم جذب نیروی فعال کار در کانادا است که درخواست ‌ها را از سه مورد از مشهورترین برنامه های اقتصادی مهاجرت کانادا مدیریت می‌کند. این سه گروه شامل1-  برنامه تجربه کانادایی (CEC) ، 2- برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWC) و 3- برنامه نیروی فنی حرفه ای فدرال (FSTC) می‌شوند. افرادی که واجد شرایط یکی از این سه برنامه هستند می توانند یک پروفایل اکسپرس اینتری بسازند. با انجام این کار امتیازی تحت عنوان امتیاز CRS  به آنها تخصیص یافته و وارد بانک اطلاعاتی داوطلبین اقامت کانادا می شوند. این امتیاز بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله آموزش، سابقه کار و مهارت زبان و بسیاری از عوامل دیگر تخصیص داده می شود. داوطلبین در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری بر حسب امتیازشان رتبه بندی شده و داوطلبین در رتبه های بالا دعوت نامه پذیرش (ITA) را برای اخذ وضعیت اقامت دائم توسط سازمان IRCC دریافت می‌کنند.

  این برنامه‌ها میان دانشجویان بین‌المللی که از کالج ها و دانشگاه های کانادا فارغ‌التحصیل می شوند و قصد دارند بعد از تحصیلشان نیز در کانادا اقامت داشته باشند، شهرت دارد. مخصوصا برنامه CEC که به عنوان برنامه‌ای که مبتنی بر امتیاز نیست و هر فردی که شرایط برنامه را برآورده می‌کند می‌تواند بعد از یک سال کار به عنوان نیروی ماهر در کانادا واجد شرایط CEC شود، جذابیت زیادی دارد. در نتیجه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را اخذ کرده و حداقل برای یک سال در کانادا کار می‌کنند، می‌توانند واجد شرایط این برنامه باشند.

 • تحصیل در آمریکا

  مرور اجمالی تحصیل در آمریکا

  پایتخت واشنگتن زبان تحصیل انگلیسی
  مقطع کارشناسی 4 سال مقطع کارشناسی ارشد  2 سال
  مقطع دکتری 4 الی 6 سال دوره پزشکی 7 الی 8 سال
  شهریه سالانه کارشناسی 12 الی 30 هزار دلار شهریه سالانه ارشد 15 الی 35 هزار دلار
  شهریه سالانه پزشکی 30 الی 50 هزار دلار هزینه ماهیانه زندگی 800 الی 2000 دلار

  1- مهاجرت تحصیلی به آمریکا

  کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست. ایالات متحده آمریکا دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها با بهترین رتبه هاست و مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری که از دانشگاه های کشور آمریکا صادر می شوند در کل دنیا مورد تایید و شناخته شده هستند. همچنین ایالات متحده آمریکا برترین و قوی ترین دانشگاه های دنیا را در خود جای داده است، به همین دلیل باعث شده است که افراد زیادی تمایل به  مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشته باشند. مهاجرت تحصیلی به آمریکا بهترین و راحت ­ترین راه مهاجرت به آمریکا است. تحصیل در آمریکا رایگان نیست و برای رفتن به این کشور باید پشتوانه مالی خوبی فراهم کرد.

  مهاجرت تحصیلی به آمریکا

  2- ویژگی ها و مزیت های تحصیل در آمریکا

  کشور آمریکا سومین کشور دنیا از نظر وسعت و جمعیت است. این کشور به عنوان اولین مقصد دانشجویان بین المللی جهان با بیش از 800 هزار دانشجوی خارجی است. سالانه آمریکا دانشجویانی را در مقاطع تحصیلی مختلف از بیش از 150 کشور جهان جذب خود می کند. همچنین آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان با پیشرفته ترین تکنولوژی است. همچنین بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهان در کشور آمریکا قرار دارند. در بین ایرانیان کشور آمریکا جزء 5 کشور پرطرفدار جهت مهاجرت تحصیلی و اقامت است.  تکنولوژی به روز، موقعیت های تحقیقاتی، انعطاف پذیری، خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی، تحصیلات جهانی و چشم اندازه های شغلی و حرفه ای  بلند مدت، تجربه زندگی در محیط دانشگاهی، رشد کاری، یادگیری زبان، امکان دریافت کمک هزینه از دیگر مزیت های تحصیل در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا است.

  3- شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

  متقاضیان بین المللی تحصیل در آمریکا که مایل به ورود به دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس هستند باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان را اخذ کرده باشند. دانش پذیران می توانند یا یک دوره دو ساله برای فوق دیپلم (در صورتی دیپلم 11 ساله داشته باشند) و یا یک دوره ۴ ساله برای لیسانس (زمانی که دیپلم 12 ساله را داشته باشند) را انتخاب کنند، پس از آن دانشجویان الزاما تا سال دوم کالج باید یک رشته مورد نظر را انتخاب نمایند. از مدارک مهم برای پذیرش در این مقطع مدرک زبان انگلیسی آیلتس حدود 6 یا معادل تافل آن می باشد. معدل افرادی که زیر 16 باشد بهتر است که در ابتدا دوره فوق دیپلم 2 ساله را پذیرش بگیرند و پس از آن وارد مقطع کارشناسی شوند. جهت مهاجرت تحصیلی به آمریکا راه های مختلف وجود دارد که از مهمترین آن ها قبولی در آزمون های بین المللی ورودی دانشگاه ها است.

  • آزمون استدلالی SAT: این آزمون برای پذیرش دوره کارشناسی دانشگاه های آمریکا مورد نیاز است. این آزمون تعیین می کند که دانشجو چگونه توانایی های خود را به کار گیرد.
  • آزمون موضوعی SAT: این آزمون برای سنجش توانایی های دانشجویان در یک زمینه خاص و به کارگیری این دانش است.

  4- شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

  متقاضیان بین المللی برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم گذراندن ۱۶ سال تحصیلات رسمی هستند یعنی باید دوازده سال دوره مدرسه و چهار سال مقطع لیسانس را گذرانده باشند. مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا دو ساله است. دانشجویان در رشته های مختلف می توانند از دانشگاه های مختلف این کشور در این مقطع پذیرش دریافت نمایند. اما دانشجویان عموما باید یک سری آزمون های دیگر را قبل از ورود به مقطع کارشناسی ارشد بگذرانند که این آزمون ها به شرح زیر می باشند.

  • آزمون آیلتس و تافل: دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس را دارند باید بتوانند مدرک زبان آیلتس یا تافل متناسب با شرایط اولیه هر دانشگاه ارائه دهند (بالای 6 آیلتس).
  • آزمون GRE: دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (تحصیلات تکمیلی) در رشته های مهندسی دارند، می بایست این آزمون را قبول کنند. این آزمون توسط موسسه ETS برگزاری می شود و برای سنجش مهارت های زبانی، استدلال کمی، تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی دانشجویان تنظیم شده است.
  • آزمونGMAT: آزمون جی مت، آزمون پذیرش رشته های مدیریتی در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا است. این آزمون ابتدا برای استفاده موسسات و دانشگاه های آمریکا که رشته های مدیریت و تجارت را ارائه می دادند وضع شده بود اما اکنون این آزمون به عنوان معیار پذیرش دانشجویان در سطح جهانی توسط بیش از ۱۷۰۰ دانشگاه استفاده می شود.
  • آزمونLSAT: این آزمون مختص پذیرش دانشجویان حقوق جهت تحصیل در آمریکا است. این یک آزمون استاندارد است که برای اخذ پذیرش دانشکده های عضو LSAC الزامی می باشد. این آزمون ۴ بار در سال برگزار می شود.
  • آزمونMCAT: نام دیگر این آزمون، آزمون پذیرش کالج های پزشکی آمریکا است. این آزمون توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا با همراهی دانشکده های پزشکی آمریکا برگزار می شود که بخشی از فرایند پذیرش دانشکده های پزشکی است.

  تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

  5- اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا

  جهت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا متقاضیان باید تمکن مالی خود را نشان دهند و اثبات کنند که قصد بازگشت به کشور خود را پس از دوره تحصیلی دارند. متقاضیان برای تحصیل در آمریکا باید از طریق ویزاهای زیر اقدام نمایند:

  • ویزایF1  : ویزایF1   معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا است و برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند. دانشجویان بین المللی برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود نیز می توانند درخواست ویزای F2 دهند. این نوع ویزای تحصیل در آمریکا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه می باشد.
  • ویزای B1 : این ویزا مربوط به دوره های تحصیلی کوتاه مدت و موقت جهت تحصیل در آمریکا است که متناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی می باشد. متقاضیان برای دریافت این ویزای تحصیلی آمریکا باید پس از دریافت I-20 فرم DS-160 خود را تکمیل نمایند.
  • ویزایM1  : شرایط ویزای M1 مانند ویزای F1 جهت تحصیل در آمریکا است؛ اما تنها تفاوتی که ویزای M1 دارد این است که فقط شامل برخی از رشته های خاص فنی و حرفه ای است. دانشجویان متقاضی این ویزای تحصیل در آمریکا می توانند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را با تقاضای ویزای M2  به همراه خود به کشور آمریکا بیاورند. برای این نوع ویزای تحصیلی آمریکا نیز باید فرم DS-160 تکمیل شود.
  • ویزایJ1 : این نوع ویزای تحصیل در آمریکا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، برای متقاضیانی می باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند. مدت اعتبار ویزای J1 براساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید بعد از دو سال کشور آمریکا را ترک کند و دوباره برای ورود به کشور آمریکا دوباره اقدام کند. فرد متقاضی جهت تحصیل در آمریکا می تواند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را با درخواست ویزای  J2 وارد کشور آمریکا کند. برای این نوع ویزا  باید فرم DS-160 پر شود.

  پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا

  6- هزینه های تحصیل در آمریکا

  به طور کلی هزینه تحصیل در آمریکا سالانه بین 15 هزار تا 30 هزار دلار برآورد می شود. هزینه تحصیل در کشور آمریکا مانند کشور کانادا و انگلستان بنا بر نوع دانشگاه متفاوت است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی و غیر انتفاعی حدودا 60 هزار دلار می باشد. هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی حدود 15 هزار تا 25 هزار دلار و هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی حدود 35 هزار تا 50 هزار دلار آمریکا خواهد بود.

 • تحصیل در استرالیا

  مرور اجمالی تحصیل در استرالیا

  پایتخت کانبرا زبان تحصیل انگلیسی استرالیایی
  مقطع کارشناسی 3 الی 5 سال مقطع کارشناسی ارشد  2 الی 3 سال
  مقطع دکتری 3 الی 5 سال دوره پزشکی 6 الی 7 سال
  شهریه سالانه کارشناسی 12 الی 35 هزار دلار  استرالیا شهریه سالانه ارشد 20 الی 37 هزار دلار استرالیا
  شهریه سالانه پزشکی 30 الی 50 هزار دلار استرالیا هزینه ماهیانه زندگی 800 الی 2000 دلار استرالیا

  1- مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  کشور استرالیا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست. دانشگاه های استرالیا با دارا بودن امتیاز بیش از 90 در بین دانشگاه های دنیا رتبه چهارم را برای تحصیل به دست آورده اند. بیشتر از 300 هزار دانشجوی بین المللی از بیش از 140 کشور سالانه  جهت تحصیل در استرالیا به این کشور سفر می کنند. تحصیل در استرالیا فرصت ها و تجربه های شغلی بسیاری را برای شما فراهم می کند چرا که دوره های ارائه شده در استرالیا توسط موسسات، کالج ها و دانشگاه ها از سطح مقدماتی تا برنامه های تحصیلات تکمیلی، انعطاف پذیر و جهانی هستند. همچنین دوره های مهارت محور جهت ورود به بازار کار در این کشور با برنامه خوبی اجرا می شود. مهاجرت تحصیلی به استرالیا بهترین و راحت ­ترین راه مهاجرت به این کشور است. تحصیل در استرالیا رایگان نیست و برای رفتن به این کشور باید پشتوانه مالی خوبی فراهم کنید.

  مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  2- ویژگی ها و مزیت های تحصیل در استرالیا

  استرالیا، کشوری چند ملیتی با فرهنگی متنوع است و دانش پذیران با تحصیل در مدارس، کالج ها و دانشگاه های استرالیا می توانند از محیطی امن و دوستانه لذت ببرند و زندگی در کشور جهان اول با استانداردهای سطح بالا را نیز تجربه کنند. مراکز تحصیلی در استرالیا با ارائه طیف گسترده ای از کلاس ها و مدارک مختلف، یافتن رشته تحصیلی مورد علاقه را برای متقاضیان تحصیل در استرالیا راحت تر کرده اند. اکثر مردم از این موضوع اطلاع ندارند که استرالیا در لیست ۱۰ کشور اولی است که برای تحقیق و پیشرفت بیشترین پول را خرج می کند و 2% از تمام مدارک علمی کل دنیا از استرالیا صادر می شود و همین موضوع این کشور را در جلوی صف تکنولوژی و نوآوری قرار می دهد. از بین جمعیت ناچیز ۱۹ میلیونی استرالیا، تا بحال ۷ نفر برنده جایزه نوبل شده اند و می توان گفت این یکی از مزایای تحصیل در استرالیا می باشد.

  بیشترین مراکز دانشجویی در کشور استرالیا در شهرهای سیدنی، ملبورن و آدلاید هستند.
  هزینه تحصیل در استرالیا نسبت به کشورهای هم‌ رده خود یعنی انگلستان و آمریکا کمتر است.
  به دانشجویان خواهان تحصیل در کشور استرالیا روادید SubClass 500 تعلق می ‌گیرد.
  انگلیسی زبان بودن، امن بودن و کیفیت آموزش بالا باعث محبوبیت این کشور در بین دانشجویان بین‌المللی شده ‌است. یکی از مهمترین دلایل رواج مهاجرت به استرالیا، اقتصاد قوی این کشور می ‌باشد، از نرخ بیکاری پایینی بهره می‌برد و با هدف توسعه پایدار و رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای پیشرفته، نیاز زیادی به بسیاری از مشاغلی دارد که می ‌توانند توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا تامین شوند.

  3- تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

  تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس به عنوان پایه دانشگاهی جهت ورود به صنعت و اشتغال است. بعضی صنایع ممکن است به عنوان شرط ورود، آموزش های فنی و حرفه ای اضافی ارائه دهند. در این کشور دوره لیسانس از 3 تا 5 سال وابسته به نوع رشته طول می کشد.

  تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

  4- تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد شامل ارتقای مهارت های حرفه ای خاص و مهارت های فنی و حرفه ای می باشد. مدرک کارشناسی ارشد اصولا حاصل پژوهش یا دروس ترمی یا ترکیبی از این دو می باشد. تحصیل شامل دستیابی به درک عمیقی از یک حوزه خاص دانش می شود که عموما با تحقیقات مستقل حاصل می شود.

 • تحصیل در نیوزیلند

  مرور اجمالی تحصیل در نیوزیلند

  پایتخت ولینگتون  زبان تحصیل انگلیسی
  مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال مقطع کارشناسی ارشد  1 الی 2 سال
  مقطع دکتری 3 الی 5 سال دوره پزشکی 5 الی 6 سال
  شهریه سالانه کارشناسی 15 الی 30 هزار دلار نیوزیلند شهریه سالانه ارشد 15 الی 25 هزار دلار نیوزیلند
  شهریه سالانه پزشکی 15 الی 30 هزار دلار نیوزیلند هزینه ماهیانه زندگی 800 الی 2000 دلار نیوزیلند

  1- مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند

  کشور نیوزیلند، کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است و متشکل از چندین جزایر کوچک و بزرگ است. این کشور ، با توجه به اینکه از خشکی های دیگر کره زمین بسیار فاصله دارد به طوریکه کشور استرالیا که نزدیکترین کشور همسایه کشور نیوزلند است، ۲ هزار کیلومتر با این کشور فاصله دارد و حد فاصل کشور نیوزیلند و استرالیا، دریای تاسمان قرار دارد و کشور بسیار امنی برای مهاجرت و سرمایه گذاری محسوب می شود. کشور نیوزلند از امنیت بسیار بالایی بهره مند می باشد و وقوع جرم نسبت به سایر کشورها بسیار پایین تر است و می توان گفت نیوزیلند تا حدود بسیار زیادی عاری از هرگونه خشونت شخصی و درگیری بین جوامع است. این کشور با توجه به شرایط مناسبی که برای تحصیل دارد امروزه تبدیل به یکی از مقاصد اصلی دانشجویانی شده است که به دنبال ادامه تحصیل در یک کشور درجه یک هستند. تحصیل در نیوزیلند یکی از بالاترین سطوح کیفی را در خصوص آموزش ارائه می دهند. تحصیل در نیوزلند به دلیل ارائه شدن به زبان انگلیسی، تحصیل را برای دانشجویان بسیار ساده تر کرده است و دانشجویان بین المللی دیگر نیازی به یادگیری زبان دوم یا سوم ندارند.

  مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند

  2- ویژگی ها و مزیت های تحصیل در نیوزلند

  کشور نیوزیلند در زمره کشورهای توسعه یافته است و متمول قرار داشته و در سال 2013 هفتمین کشور دنیا از نظر شاخص توسعه انسانی بوده ‌است. نیوزیلند کشوری است که به دلیل چشم انداز روشن اقتصادی، کیفیت زندگی بالا، پاسپورت بسیار معتبرش برای سفر بدون ویزا و… مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است. خوشبختانه گرفتن اقامت نیوزیلند و مهاجرت به نیوزیلند به نسبت دیگر کشورها نظیر استرالیا، آمریکا و حتی کانادا راحت‌ تر است. بهترین و ساده ترین راه مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل در این کشور اس.. به خاطر دانشگاه های فوق العاده معتبر، تدریس به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها و همین‌طور بازار کار مناسبی برای بعد از فارغ التحصیلی ارائه می ‌شود هر روز میزان متقاضیان مهاجرت به نیوزیلند و تحصیل در نیوزیلند افزایش می‌یابد. این کشور در مقطع تحصیلی کارشناسی با کشورهای انگلستان و استرالیا هم تراز است. امکان دریافت بورسیه های تحصیل، تحصیل در دانشگاه های بین المللی، امکان استفاده از بیمه های دانشجویی و آزاد این کشور، آسان تر یافتن شغل با داشتن مدارک دانشگاهی این کشور، پذیرش آسان تر به نسبت دیگر کشور های دنیا، پایه گذاری سیستم آموزشی پیشرفته انگلستان، خدمات پشتیبانی حرفه ای، ارائه طیف گسترده ای از دوره های دانشگاهی و هزینه های تحصیلی ارزان تر نسبت به تحصیل در آمریکا، تحصیل در استرالیا و تحصیل در انگلستان از دیگر مزایای تحصیل در نیوزیلند است.

  ویژگی ها و مزیت های تحصیل در نیوزلند

  3- هزینه های تحصیل در نیوزیلند

  هزینه های زندگی در نیوزیلند مشابه استرالیا است اما در برخی مواقع پایین تر است. دانشجویان خارجی باید سالانه حدود 25 الی 40 هزار دلار نیوزیلند برای هزینه تحصیل و زندگی خود کنار بگذارند. هزینه محل اسکان نیز با توجه به محله و نوع خانه و اینکه خوابگاه دانشجویی باشد یا خیر متفاوت می شود. اما گفته می شود اجاره ها 100 تا 200 دلار در هفته است. شهریه دانشگاه ها نیز بسته به دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود.

مدیر آریا ویزا پاسخ می دهد:

چرا گروه آریا ویزا به متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند، برنامه آموزشی NCUK را پیشنهاد می دهد؟

از ویژگی های شاخص تحصیل در انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند می توان به دارا بودن بهترین سیستم و نظام آموزشی در جهان، امنیت بالا، آموزش به زبان انگلیسی بدون هیچ زبان دوم یا سومی، اعتبار بالای بین المللی مدارک دانشگاه های، بیشتر از 95% رضایت مندی دانشجویان از تحصیل در این کشورها، امکان کار و تحصیل همزمان، فرهنگ چند ملیتی، حضور موفق ایرانیان در این کشورها و امکان اقامت و کار پس از تحصیل اشاره کرد. هر چند هزینه زندگی و تحصیل در این کشورها نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمی بالاتر است اما کیفیت آموزشی و استانداردهای زندگی و تحصیل باعث جذب سالانه بیش از 1 میلیون و 200 هزار دانشجو به این چند کشور از سراسر جهان می شود.

گروه آریا ویزا با همراهی کالج ها و مراکز آموزشی معتبر که مورد تائید و زیر نظر کنسرسیومNCUK  هستند، این امکان را برای متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل در انگلستان، تحصیل در کانادا، تحصیل در آمریکا، تحصیل در استرالیا و تحصیل در نیوزیلند فراهم کرده است که بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی و برای هر رشته تحصیلی که تمایل دارند، وارد دانشگاه های معتبر شوند.

دوره ‌های مرکز NCUK که گروه آریا ویزا جهت پذیرش تحصیلی آن ها برای دانشجویان اقدام می کند به صورت زیر اجرا می شود:

1- دانشجویان می توانند ۱ سال را در مرکز آموزشی همکار کنسرسیوم NCUK تحصیل کنند و ۳ سال را در دانشگاه مورد علاقه خود و رشته مورد نظر در یکی از 6 کشور ادامه دهند و مدرک کارشناسی یا لیسانس بگیرند.

2- دانشجویان می توانند ۲ سال را در مرکز آموزشی همکار کنسرسیوم NCUK تحصیل کنند و ۲ سال را در دانشگاه مورد علاقه خود و رشته مورد نظر در یکی از 6 کشور ادامه دهند و مدرک کارشناسی یا لیسانس بگیرند.

3-  دانشجویان با مدرک کارشناسی یا لیسانس می توانند ۱ سال را در مرکز آموزشی همکار کنسرسیوم NCUK تحصیل کنند و ۱ سال را در دانشگاه مورد علاقه خود و رشته مورد نظر در یکی از 6 کشور ادامه دهند و مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس بگیرند.

در این طرح، ورود به دانشگاه و تحصیل در کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند تضمینی است. همچنین ویزای تحصیلی را NCUK و مراکز زیر نظر NCUK با هم هماهنگ می کنند. مخاطبان نیاز به گذراندن آزمون و مدرک آیلتس یا تافل ندارند و آزمون زبان  NCUKکفایت می‌ کند. دانشجویان حق انتخاب از میان هزاران رشته تحصیلی دانشگاهی (Science،  Biomedical Sciences ، Medicine ، Business and Economics ، Engineering، IT and Computer Science،  Art and Design ، Sport  و … ) را دارند که توسط دانشگاه‌ ها ارائه می شوند.

خدمات ویژه گروه آریا ویزاویژه دوره های آموزشی NCUK

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (معرفی دانشگاه ها و هزینه های تحصیل و زندگی)
 • اخذ پذیرش از کالج ها و مراکز آموزشی همکار کنسرسیوم NCUK
 • اخذ ویزای تحصیلی کالج ها و مراکز آموزشی همکار کنسرسیوم NCUK
 • کمک به اقامت در شهر مقصد (اجاره خوابگاه و یا آپارتمان) و خرید بیمه
 • کمک به انتقال شهریه دوره آموزشی و سفر به کشور و شهر مقصد
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آموزش و تحصیل

NCUK Program در یک نگاه

هدف تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های معتبر کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، ایرلند و نیوزیلند
رشته های هدف تمامی رشته های تحصیلی: علوم پزشکی / علوم پایه / علوم انسانی / فنی و مهندسی / هنر / اقتصاد و تجارت
کشورهای هدف انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند
طول دوره NCUK قبل از ورود به دانشگاه  1 الی 2 سال: مقطع کارشناسی

 

1 سال: مقطع کارشناسی ارشد

زبان آموزشی زبان انگلیسی
زمان شروع دوره سپتامبر و ژانویه
ویژگی های آموزشی و رفاهی ·         اساتید مجرب و متخصص بین المللی

 

·         آزمون های منظم هفتگی و پایان دوره

·         محیط بین المللی و فضای آموزشی اروپایی

·         گذراندن کامل دوره به زبان انگلیسی

·         خدمات تغذیه ای (رستوران با غذاهای ایرانی و فرنگی)

·         محل اقامت موقت و اقامت دائم یک ساله ویژه دانشپذیران

·         خدمات بهداشتی و درمانی همراه با خدمات بیمه ای

مزیت های ویژه تحصیل در NCUK

 

 

·         بدون نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی

 

·         اخذ ویزای تضمینی بعد از گذراندن دوره NCUK

·         مسیر راحت و هموار پذیرش دانشگاه های معتبر جهان

·         کاهش هزینه های تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد

 

 

سوالات متداول

1-دوره های NCUK برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، نیوزیلند، استرالیا و ایرلند می توانند از کنسرسیوم NCUK استفاده کنند.

2-آیا NCUK شرایط سنی خاصی دارد؟

برای مقطع کارشناسی از رنج سنی 18 الی 25 سال و برای مقطع کارشناسی ارشد از 22 الی 35 سال شرایط سنی مناسبی است.

3-آیا NCUK شرط معدل دارد؟

شرایط معدل وجود ندارد اما ترجیحا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 14 باشد.

4-شهریه دوره NCUK سالانه چه میزان است؟

شهریه دوره یک ساله NCUK ، 9900 یورو است که نسبت به شهریه 15 هزار الی 35 هزار یورویی دانشگاه ها بسیار پایین تر بوده و باعث صرفه جویی ارزی برای متقاضیان می شود.

5-آیا NCUK نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد؟

خیر. در دروه NCUK متقاضی دوره زبان انگلیسی جنرال و آکادمیک را می گذراند.

6-آیا اخذ ویزای جهت ورود به دانشگاه پس از دوره های آموزشی NCUK تضمینی است؟

بله. تضمینی است. مرکز آموزشی یا کالج به همراه NCUK ویزای تحصیلی را برای ورود به دانشگاه برای متقاضی دریافت می کنند.

7-بعد از گذراندن دوره NCUK چه دانشگاه ها و رشته هایی را میتوانیم انتخاب کنیم؟

در حال حاضر بیش از 120 دانشگاه معتبر از کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، نیوزیلند، استرالیا و ایرلند زیر نظر کنسرسیوم NCUK فعالیت دارند. بیش از 15 دانشگاه در آمریکا، بیش از 5 دانشگاه در کانادا، بیش از 80 دانشگاه در انگلستان، بیش از 20 دانشگاه در استرالیا و بیش از 10 دانشگاه در ایرلند و نیوزیلند امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای متقاضیان از طریق کنسرسیوم NCUK فراهم است.

8-زمان مورد نیاز برای پذیرش دوره NCUK از کالج و اخذ ویزای تحصیلی چقدر است؟

حدود 2 ماه. متقاضیان با ارائه مدارک مورد نیاز که در کتابچه NCUK قید شده است می توانند با ارائه درخواست به گروه آریا ویزا جهت اخذ پذیرش و ویزای مرکز آموزشی همکار با NCUK اقدام نمایند.

مشاوره واتس اپ
مشاوره رایگان مشاوره واتس اپ تماس مستقیم