کالج پزشکی در ایران

کالج پزشکی در ایران

تحصیل پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در دانشگاه های اروپا

متقاضیان عزیز علاقه مند به رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی و دیگر رشته های مرتبط بویژه در بازه سنی 18 الی 30 سال که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر علوم پزشکی اروپا را دارند، مطالب زیر را مطالعه نمایند.

از شرایط اصلی پذیرش دانشگاه های اروپا در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها است. راهکار موفقیت در آزمون ورودی، داشتن دانش کافی در علوم پایه پزشکی از جمله زیست شناسی، شیمی، فیزیولوژی، ریاضی و … است. از این رو گذراندن دوره های فشرده و عادی پری مدیکال یا پیش پزشکی، دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا، دوره آمادگی آزمون YOS ترکیه و آمادگی آزمون SAT در ایران و در کالج آریا ویزا می تواند مسیر را برای ورود موفق به رشته های پزشکی اروپا هموار کند. متقاضیان با توجه به آموزش و مشاوره هایی که از ما دریافت می کنند، کشور و دانشگاه مقصد خود را جهت شرکت در آزمون ورودی و اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب می نمایند.

 • رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و رشته های پیراپزشکی از جمله پرمخاطبترین رشته های دانشگاهی در ایران و حتی خارج از ایران هستند. بازارکار مناسب، رسیدن به جایگاه اجتماعی بالا، رشد مالی و درآمد عالی، آینده خوب و … از دلایل محبوبیت این رشته ها در ایران متناسب با شرایط داخلی است. در برخی از خانواده های ایرانی پدر یا مادر یا هر دو پزشک، دندانپزشک یا داروساز هستند. این خود عاملی است که فرزندان هم علاقمند به این رشته ها شوند و در دانش آموزان این خانواده ها نگاه مثبتی نسبت به این رشته ها ایجاد می شود. اما در قالب موارد دیگر در کشور ما، تصمیم جوانان یا والدین ایشان برای تحصیل در گروه علوم پزشکی بدون شناخت لازم است. نکته مهم این است که متقاضیان باید تمام شرایط لازم برای تحصیل در این رشته ها را کسب کنند. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی درک و شناخت کافی از این رشته ها ندارند، نمی دانند که در دوران تحصیل چه خواهند کرد، چگونه باید تحصیل کنند و بعد از اتمام تحصیل، وظایفشان چه خواهد بود. پس علاقه مندی باید همراه با آگاهی کافی نسب به خود، ویژگی های روحی و شخصیتی و شناخت کامل رشته تحصیلی باشد.

 • تحصیل در رشته های پزشکی صرفا منتهی به یک حرفه یا شغل نمی شود، بلکه پزشکی یک سبک زندگی نیز است. یک پزشک موفق از مهارت های بسیاری برخوردار است، دانش زیادی دارد، در خدمت به انسان ها فعال است و وجود او برای سلامت و رشد جامعه ضروری است. ورود به دانشگاه پزشکی یک مقوله است و تحصیل موفق و توام با رضایت در دانشکده پزشکی مقوله ای دیگر است. دانش آموزان علاوه بر عشق و علاقه  به رشته پزشکی، باید شرایط و آمادگی لازم را برای تحصیل در رشته های گروه پزشکی داشته باشند تا بتوانند به عنوان پزشکی موفق و لایق از دانشگاه فارغ التحصیل شوند. دانش آموز علاقمند به رشته های پزشکی باید از نظر علمی، روانی، اخلاقی و حتی جسمانی خود را در بهترین شکل برای این رشته آماده کند. در ایران هرچند مدارس خوب بسیار است، اما متاسفانه برای تربیت دانش آموزان نه تنها به جنبه های مثبت کمتر می پردازند، بلکه جوانان علاقه مند به گروه پزشکی را صرفا با فشارها و روش های غیرعلمی فقط برای گذر از سد غول پیکر کنکور آماده می کنند، که البته در اغلب موارد به نتیجه هم نمی رسد و گاه آسیب های زیادی هم برای دانش آموزان باقی می ماند. کسانی هم که از سد کنکور عبور می کنند، ضرورتا واجد شرایط لازم برای تحصیل پزشکی نمی باشند. از این رو دغدغه اصلی والدین و دانش آموزان باید کسب کلیه شرایط لازم برای پذیرش و تحصیل موفق در رشته های گروه پزشکی است.

 • در ایران پذیرش رشته های پزشکی از طریق کنکور سراسری است. به طور معمول سالانه حدود 500 الی 600 هزار نفر در کنکور تجربی شرکت می کنند تا در رقابت برای پذیرش در رشته های مختلف بویژه در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های دولتی و آزاد پذیرفته شوند. مجموع پذیرش سه رشته پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در این دانشگاه ها سالانه حدود 3000 نفر است. با توجه به استقبال ایرانیان از این رشته ها به دلیل بازار کار مناسب در کشور، طبیعتا بسیاری از متقاضیان رشته تجربی موفق به کسب کرسی دانشگاه در این رشته ها نمی شوند. تنوع محتوای درسی و کتب کمک آموزشی، پیچیدگی سوالات کنکور و تفاوت با نوع محتوای آموزشی در مدرسه، عدم تخصصی بودن سوالات کنکور متناسب با نوع رشته تحصیلی، نوع برگزاری کنکور و پذیرش دانشگاه (یک بار در سال و در یک تاریخ مشخص) و … از عوامل ایجاد استرس های فراوان در مسیر آموزش و کنکور است که منجر به عدم موفقیت تعداد زیادی از مخاطبان در کنکور سراسری می شود. از این رو است که تحصیل در اروپا بویژه تحصیل پزشکی در اروپا رو به افزایش است و سالانه تعداد زیادی از ایرانیان برای تحصیل راهی اروپا می شوند.

 • تحصیل در اروپا بویژه تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا و تحصیل داروسازی در اروپا در کشورهای مختلف شرایط خاص خود را دارد. زبان کشور مقصد، رتبه دانشگاه مقصد، شرایط ورودی به رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های مقصد، شهریه های دانشگاهی و هزینه های زندگی از مهمترین مسائلی است که دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در اروپا باید به آن ها توجه داشته باشند. امکانات آموزشی و رفاهی مناسب، شرایط پیچیده و استرس زای کنکور سراسری، مدرک دانشگاهی معتبر و کسب تجربه زندگی در اروپا از دلایل اصلی سوق مخاطبان ایرانی جهت تحصیل در اروپاست.

  اولین مرحله جهت تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اورپا و تحصیل داروسازی در اروپا کسب اطلاعات لازم جهت ورود به دانشگاه ها و مراحل و شرایط پذیرش تحصیلی است. اکثر دانشگاه های معتبر اروپایی جهت پذیرش دانشجو در رشته های علوم پزشکی آزمون ورودی برگزار می کنند. آزمون ورودی دانشگاه های اروپا اکثرا شامل دروس تخصصی از جمله زیست شناسی، شیمی، آناتومی، فیزیولوژی، زبان پزشکی و … است. این دروس در اکثر دانشگاه ها مشترک هستند و هر دانشگاه برحسب قوانین و مقررات خود دروس دیگری را از جمله فیزیک، ریاضی، هوش و منطق وارد این آزمون می کند. آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا، از اهمیت ویژه ای برای علاقه مندان به تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا و تحصیل داروسازی در اروپا برخوردار است. این آزمون معمولا شامل دو بخش کتبی و بخش شفاهی به صورت مصاحبه می باشد. این آزمون ها به طور معمولا در محل خود دانشگاه و معمولا در چند تاریخ برگزار می شود و شانس قبولی و پذیرش را برای متقاضیان امکان پذیر می کند.

 • متقاضیان ایرانی جهت تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل داروسازی در اروپا و تحصیل دندانپزشکی در اروپا و قبولی در دانشگاه های پزشکی اروپا باید از آزمون ورودی دانشگاه ها عبور کنند. جهت آمادگی بالا برای شرکت در این آزمون ها و موفقیت در آن، گروه آریا ویزا دوره های آموزشی مختلفی را در محل جهاد دانشگاهی تهران برگزار می کند. این دوره های آموزشی همراه با جلسات مشاوره ای بوده و متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا، تحصیل داروسازی در اروپا جهت موفقیت در آزمون ورودی و اخذ پذیرش کامل آماده می شوند.

  کالج پزشکی آریا ویزا به عنوان تخصصی ترین کالج پزشکی در ایران است. این کالج با بهره مندی از اساتید و مشاوران متخصص و مجرب و ارائه کتاب های آموزشی استاندارد، متقاضیان ایرانی را برای آزمون های ورودی پزشکی اروپا آماده می نماید. از جمله دوره های تخصصی کالج پزشکی آریا ویزا دوره پری مدیکال یا MFP ویژه آزمون ورودی پزشکی اروپا است. این دوره به صورت دوره عادی و فشرده برگزار می شود و دانشجویان را برای آزمون کتبی و آزمون مصاحبه دانشگاه ها آماده می کند. همچنین دوره آمادگی آزمون IMAT نیز جهت قبولی در رشته های علوم پزشکی در کشور ایتالیا نیز در کالج پزشکی آریا ویزا به صورت یک دوره جامع 6 ماهه برگزار می شود. دوره آمادگی آزمون YOS ترکیه و همچنین دوره آمادگی آزمون SAT نیز در محل کالج پزشکی آریا ویزا برگزار می شود. بیش از 95 درصد از دانشپذیران کالج پزشکی آریا ویزا در دانشگاه های پزشکی اروپا پذیرفته می شوند.

 • کالج پزشکی آریا ویزا با تجربه زیاد در زمینه تحصیل متقاضیان ایرانی در رشته های علوم پزشکی در اروپا، شرایط مناسبی را برای موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها فراهم کرده است. برگزاری دوره های آموزشی بین المللی از جمله دوره پری مدیکال، دوره آیمت ایتالیا، دوره یوس ترکیه و دوره آزمون SAT و همچنین جلسات مشاوره ای و توجیهی جهت معرفی دانشگاه ها و شرایط پذیرش و هزینه تحصیل و زندگی از جمله بخشی از خدمات کالج پزشکی آریا ویزا است. همچنین کتاب های آموزشی استاندارد تالیف شده توسط گروه آریا ویزا به عنوان کتاب های یونی مد / UNIMED، بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص، آزمون های مرحله های و پایان دوره و کلاس های زبان انگلیسی آزمون آیلتس از دیگر بخش های خدماتی کالج پزشکی آریا ویزا است. در مرحله آخر نیز کالج پزشکی خدماتی همچون کمک به ثبت نام در آزمون ورودی و شرکت در آزمون ورودی، خدمات اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش تحصیلی و همچنین خدمات بورسیه تحصیلی را به متقاضیان ارائه می دهد. کمک به ورود به دانشگاه و همینطور آماده سازی دانشجویان برای آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا از ویژگی های منحصر به فرد کالج پزشکی آریا ویزا است.

 • متقاضیان علاقه مند به تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا و تحصیل داروسازی در اروپا قبل از ورود به کالج پزشکی آریا ویزا و گذراندن دوره های پری مدیکال یا پیش پزشکی و یا دوره های دیگر آمادگی آزمون پزشکی کشورهای اروپایی باید حداقل از نظر زبان انگلیسی خود را کاملا آماده کنند. هرچند در دوره های مختلف، آموزش زبان انگلیسی آیلتس صورت می گیرد اما متقاضیانی که مدرک زبان و یا به زبان انگلیسی تسلط متوسط رو به بالایی داشته باشند، در دوره های آموزشی شرایط مناسبی دارند.  همینطور متقاضیان باید اطلاعات لازم در مورد مواد درسی، نحوه زندگی و دیگر موارد قانونی و مالی را جهت اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف اروپایی کسب کنند. در دوره تحصیل در کالج پزشکی در ایران دانشپذیر باید به دقت برنامه درسی خود را دنبال کند. کالج آریا ویزا به عنوان کالج پزشکی در ایران وظیفه دارد برنامه مشخص درسی به صورت فشرده و شفاف در اختیار دانشپذیران قرار دهد.

 • متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا و تحصیل داروسازی در اروپا در طول مدت دوره پری مدیکال یا پیش پزشکی در کالج آریا ویزا با حدود 80 دانشگاه معتبر پزشکی اروپا در بیش از 15 کشور آشنا می شوند. شرایط دانشگاه های پزشکی اروپا با یکدیگر متفاوت است؛ از این رو کسب اطلاعات لازم هر دانشگاه کلیدی است. کشورهای مجارستان، جمهوری چک و ترکیه از جمله کشورهای مورد مقصد ایرانیان جهت تحصیل در رشته های علوم پزشکی هستند. کشورهای ایتالیا، انگلستان، روسیه، لتونی، استونی، لهستان، کرواسی، اسلوواکی، صربستان، نروژ، سوئد، دانمارک و … نیز از دیگر کشورهای مورد نظر جهت تحصیل پزشکی در اروپا هستند. نکته مهم و ضرروی این است که هدف ما دانشگاه هایی است که  دوره های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی برگزار می کنند.

دوره آزمون IMAT در ایران

دوره IMAT ایتالیا در ایران

دوره آمادگی آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا

دوره پریمدیکال یا MFP در ایران

دوره پری مدیکال یا MFP در ایران

دوره آمادگی آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا

چرا ما به ایرانیان متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی اروپا، تحصیل در کالج پزشکی آریا ویزا را پیشنهاد می دهیم؟

هر چند ما به متقاضیان علاقه مند به تحصیل پزشکی در اروپا، گذراندن دوره های پیش پزشکی و آمادگی آزمون های ورودی پزشکی را در کالج های معتبر اروپا و در محیط های بین المللی پیشنهاد می دهیم، اما آریا ویزا توانسته است با استانداردهای بین المللی و با ارائه سیستم آموزشی نوین شرایط مناسبی را برای متقاضیان علاقه مند تحصیل پزشکی در اروپا فراهم کند. دوره های استاندارد، اساتید مجرب، کتاب های تالیفی استاندارد، برنامه ریزی هدفمند، جلسات مشاوره و توجیهی و امکانات رفاهی مناسبی از جمله این مزیت ها و امکانات است. از طرفی با توجه به شرایط ارزی کشور و عدم ثبات در قیمت ارز گذراندن دوره های آموزشی در ایران می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های تحصیل شود و باعث پس انداز یورویی جهت هزینه های دانشگاهی در آینده شود. ما تمامی دغدغه ها و نیازهای متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا را درک می کنیم و تمام تلاش خود را جهت پاسخ گویی به این نیازها انجام می دهیم. علاوه بر این، کالج آریا ویزا با موسسات و مجموعه های دیگری جهت تسهیل اخذ پذیرش تحصیلی و ورود به دانشگاه های اروپا همکاری می کند که تضمین کننده موفقیت دانشپذیران است.

کالج پزشکی در ایران
کالج پزشکی در ایران

خدمات ویژه کالج آریا ویزابرای ایرانیان علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم پزشکی در اروپا

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (دوره های آموزشی، دانشگاه ها، هزینه های تحصیل)
 • دوره آموزشی آمادگی آزمون های ورودی اروپا (پری مدیکال یا پیش پزشکی)
 • دوره آمادگی آزمون ورودی پزشکی ترکیه یا آزمون YOS ترکیه و SAT
 • دوره آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا – آزمونIMAT
 • کمک به تکمیل فرم های درخواست آزمون های دانشگاه های مختلف
 • کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های معتبر اروپا
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آزمون های ورودی

کالج پزشکی آریا ویزا در یک نگاه

هدف برگزاری دوره های آمادگی آزمون های ورودی پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه های معتبر اروپا
دوره های آموزشی

1- دوره پری مدیکال یا پیش پزشکی – MFP

2- دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا

3-دوره آمادگی آزمون YOS ترکیه

4- دوره آمادگی آزمون SAT

محل برگزاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران
رشته های هدف پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و جراحی
کشورهای هدف مجارستان، چک، ایتالیا، ترکیه، انگلستان، کانادا، کرواسی، صربستان، لتونی، استونی، لهستان، اسلواکی، سوئد و …
طول دوره های تخصصی  6 الی 9 ماه
زبان آموزشی زبان انگلیسی
زمان شروع دوره نیمه دوم شهریور / نیمه دوم آذر
ویژگی های آموزشی

اساتید مجرب و متخصص

آزمون های منظم ماهیانه و پایان دوره

گذراندن کامل دوره به زبان انگلیسی

کتاب های آموزشی تالیفی و بین المللی

جلسات اختصاصی آموزش روش مصاحبه

جلسات توجیهی ویژه آزمون ورودی هر دانشگاه

مزیت های ویژه

 

رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا

یادگیری و ارتقاء سطح علمی دروس سال اول و دوم دانشگاه در رشته های علوم پزشکی

کمک به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها

کمک به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

  کمک به اخذ بورسیه تحصیلی

سوالات متداول

1-دوره های کالج پزشکی آریا ویزا در ایران برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در اروپا در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی و تحصیل به زبان انگلیسی

2-آیا پذیرش دوره های کالج پزشکی و تحصیل پزشکی در اروپا شرایط سنی خاصی دارد؟

به طور معمول شرایط سنی 18 الی 25 سال برای تحصیل پزشکی در اروپا مناسب است اما تا 30 الی 35 سال برای تحصیل پزشکی در اروپا بویژه در کشورهای مانند ایتالیا و ترکیه مناسب است.

3-آیا ورود به دانشگاه های پزشکی اروپا شرط معدل دارد؟

شرط معدل وجود ندارد اما ترجیحا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 14 باشد.

4-آیا تحصیل در دانشگاه های پزشکی اروپا نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد؟

در برخی از دانشگاه های اروپا از جمله دانشگاه های ایتالیا جهت پذیرش نیاز به مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6 است و در اکثر مواقع نیاز به مدرک زبان انگلیسی نیست. اما در کل داشتن دانش زبان انگلیسی برای آزمون ورودی و پذیرش دانشگاه ضروری است.

5-بعد از گذراندن دوره پری مدیکال در کالج پزشکی آریا ویزا چه دانشگاه ها و کشورهایی را میتوانیم انتخاب کنیم؟

با گذراندن دوره پری مدیکال یا پیش پزشکی، می توان در آزمون ورودی بیش از 80 دانشگاه معتبر که کورس های علوم پزشکی را به زبان انگلیسی برگزار می کنند، شرکت کرد. کشورهای مجارستان، چک، صربستان، لهستان، انگلستان، کانادا، کرواسی، لتونی، استونی، اسلواکی، سوئد و … به عنوان مقصد اصلی هستند. دوره آیمت – IMAT صرفا مربوط به ایتالیا است و دوره YOS مربوط به کشور ترکیه و دوره SAT مربوط به کشور ترکیه و چند کشور اروپایی است.

6-شهریه دانشگاه های اروپا در رشته های پزشکی چقدر است؟

به طور معمول میانگین شهریه دانشگاه های اروپا در رشته های پزشکی حدود 8 الی 12 هزار یورو سالیانه است. اما در ایتالیا، ترکیه و روسیه این هزینه ها بسیار پایین تر است و سالانه از هزار تا 5 هزار یورو است.

مشاوره واتس اپ
مشاوره رایگان مشاوره واتس اپ تماس مستقیم