تحصیل داروسازی در خارج از کشور

دسته بندی : جنرال
۱۳۹۹-۰۸-۰۶

ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور امروز پیشرفت های چشمگیر علم پزشکی در زندگی شرایطی را فراهم کرده که شناخت دارو، ساخت دارو و ... هم نقش پررنگی در تکامل علم پزشکی داشته باشد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل داروسازی در خارج از کشور را دارید، بهتر است با ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور آشنا شوید. یک داوطلب مهاجرت تحصیلی باید با شیوه قبولی و پذیرش داروسازی در خارج از کشور، نحوه تحصیل داروسازی در اروپا، شناخت دانشگاه ها، کیفیت آموزش و برنامه ریزی دانشکده، سبک زندگی در کشور مربوطه، بودجه لازم به جهت تحصیل و...

تحصیل داروسازی در خارج از کشور

ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور

امروز پیشرفت های چشمگیر علم پزشکی در زندگی شرایطی را فراهم کرده که شناخت دارو، ساخت دارو و … هم نقش پررنگی در تکامل علم پزشکی داشته باشد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل داروسازی در خارج از کشور را دارید، بهتر است با ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور آشنا شوید.

یک داوطلب مهاجرت تحصیلی باید با شیوه قبولی و پذیرش داروسازی در خارج از کشور، نحوه تحصیل داروسازی در اروپا، شناخت دانشگاه ها، کیفیت آموزش و برنامه ریزی دانشکده، سبک زندگی در کشور مربوطه، بودجه لازم به جهت تحصیل و زندگی و … آگاه باشد.

ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور

ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور در یک نگاه

ردیف ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور ضمیمه
1 فرم درخواست تحصیلی
2 بیانیه ای از اهدف هدف از تحصیل، نگارش انگیزه نامه به زبان انگلیسی
3 معدل همراه داشتن معدل تمام دوره های تحصیلی

(ترجیحا معدل 16 به بالا)

4 مدرک معتبر زبان کسب نمره قبولی در آزمون TOEFL یا IELTS
5 ریز نمرات اطلاع و ارائه مدرک از ریز نمرات دوره دبیرستان
6 رزومه تمامی کارهای آزمایشگاهی، کلیه کارهای پژوهشی، افتخارات، مهارت ها و …
7 هزینه درخواست 100 الی 150 یورو به جهت هزینه درخواست
8 قبولی و پذیرش در آزمون ورودی داروسازی هر کشور زیست شناسی، شیمی، فیزیولوژی، زبان، ریاضی، فیزیک و …

یکی از مهمترین ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور اخذ مدرک معتبر زبان، تسلط کامل بر زبان انگلیسی، شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران است. در واقع می توان گفت مهارت در زبان انگلیسی و دروس تخصصی علوم پزشکی و پایه پزشکی می تواند سطح علمی داوطلب را معین کند.

تحصیل داروسازی در خارج از کشور

پس از مدرک معتبر زبان و تسلط کامل در زبان انگلیسی نخستین موضوعی که دغدغه داوطلب علاقه مند تحصیل داروسازی در خارج از کشور است، بحث منابع جامع و کامل به منظور قبولی در آزمون ورودی و پذیرش در دانشگاه مورد نظر است. قبولی در آزمون ورودی می تواند قدم بزرگی برای رسیدن داوطلبان به اهدافان باشد. اما داوطلب تحصیل داروسازی در خارج از کشور چگونه بهترین مسیر و منابع آزمون ورودی را بیابد؟

پیشنهاد ویژه آریا ویزا به جهت تحصیل داروسازی در خارج از کشور

همان طور که در متن فوق مطالعه کردید، داشتن مدرک زبان و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه از ملزومات تحصیل داروسازی در اروپا و دانشگاه های معتبر جهان است. یادگیری زبان علاوه بر قبولی و موفقیت در تحصیل داروسازی در خارج از کشور موجب رفع نیازهای شخص و برقراری ارتباط او با اطرافیان خود در کشور های اروپایی می شود.

  • اهمیت بالای زبان انگلیسی به دلایل مختلف سبب شده، تا تیم آموزشی و مشاوره ای آریا ویزا اقدام به برگزاری دوره های زبان انگلیسی و زبان آلمانی توسط اساتید بین المللی کند. این دوره های موثر و غنی بسیار مناسب برای افرادی است، که به جهت مهاجرت تحصیلی یا قصد کار روانه کشور هایی نظیر ایتالیا، مجارستان، آلمان، انگلستان، استرلیا و … می شوند.

زبان انگلیسی اولین زبان تولید علم و دانش است، از آن جایی که تمام مقالات معتبر دنیا به زبان انگلیسی ترجمه می شود، پس تسلط بر زبان انگلیسی فقط برای داوطلبان مهاجرت تحصیلی ضروری نیست، بلکه تمامی علاقه مندان به زبان انگلیسی، داوطلبان آزمون تافل و … می توانند در دوره های زبان انگلیسی و آلمانی آریا ویزا شرکت کنند.

  • تسلط کامل بر دروس آزمون ورودی و آشنایی با منابع قبولی تحصیل داروسازی در خارج از کشور از دیگر چالش های مسیر مهاجرت تحصیلی است. برای قبولی و تحصیل داوسازی در اروپا علاوه بر همت و پشتکار، داشتن یک برنامه ریزی دقیق، جامع و کامل همراه با حضور مداوم دانش آموز در کلاس های کالج است. از آن جایی که تحصیل پزشکی و تحصیل داروسازی در ایران برای خیلی از دانش آموزان تبدیل به یک رویا شده است، می توان با اراده و پشتکار و شرکت در دوره های آمادگی آزمون های ورودی داروسازی اروپا این رویا را به حقیقت تبدیل کرد.
تحصیل داروسازی در خارج

داشتن منبع مناسب از دروس آزمون ورودی از ملزومات تحصیل داروسازی در خارج از کشور است، آشنایی با منابع علاوه افزایش آگاهی داوطلب می تواند تا حد زیادی استرس او را کاهش دهد. گرچه حضور و شرکت در دوره های یک ساله پریمدیکال یا فاندیشن می تواند قبولی شخص را تضمین کند. اما مطالعه پکیج آموزشی یونی مد / UniMed هم می تواند در مسیر رسیدن به تحصیل داروسازی در اروپا به داوطلب کمک بزرگی کند.

پکیج آموزشی یونی مد آریا ویزا شامل منابع جامع و کامل زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی، آناتومی، ایمونولوژی، میکروبیولوژی، ترمینولوژی، بیوشیمی، ژنتیک پزشکی، سوالات مصاحبه دانشگاه های اروپا و … است. مسیر رسیدن و تحصیل داروسازی در خارج از کشور مسیر چالشی و ناهموار است. اما جای نگرانی نیست، هر جا که دچار ابهام در اطلاعات و سردرگمی شدید کافیست از ما کمک بخواهید. تیم آریا ویزا به تمام مخاطب خود به صورت کاملا رایگان مشاوره تحصیلی می دهد.

تحصیل داروسازی در خارج ازکشور

داوطلبان مهاجرت تحصیلی که مایل به تحصیل داروسازی در اروپا هستند، باید تسلط و تبحر کامل در دروس شیمی، زیست شناسی، فیزیک، ریاضی و … داشته باشند. برخی از دانشگاه های اروپا علاوه بر آزمون ورودی، علاقه مندان به تحصیل داروسازی را به مصاحبه حضوری دعوت می کننند. در این مصاحبه داوطلب از لحاظ هوش، انگیزه تحصیلی، تسلط زبان انگلیسی و … توسط اساتید بین المللی ارزیابی می شود.

اغلب کشور های قاره سبز دارای شرایط بسیار عالی تحصیل و زندگی برای دانشجویان بین المللی هستند. از جمله مزایای تحصیل داروسازی در اروپا می توان به شهریه مقرون به صرفه تحصیل، سطح امکانات آموزشی و رفاهی بالا، تحصیل به زبان انگلیسی، امکان اسکان دانشجوی بین المللی در خوابگاه، آشنایی با فرهنگ و تاریخ غنی یک کشور و … می توان اشاره کرد.

  • تحصیل داروسازی در ترکیه

برخی از دانشگاه های ترکیه نظیر دانشگاه حاجت تپه ترکیه رشته داروسازی را به زبان انگلیسی آموزش می دهند، علاوه بر این  به برخی از دانشجویان فرصت یادگیری زبان انگلیسی و زبان ترکی را می دهند. تحصیل داروسازی در ترکیه دارای تخصص های مخصوص به خود هستند برای مثال دو دانشگاه حاجت تپه ترکیه و دانشگاه آنکارا ترکیه در زمینه شیمی دارویی و فناوری دارویی از دانش علمی بسیار بالایی برخوردار هستند.

تحصیل داروسازی در خارج از کشور

به طور کلی داروسازی در آنکارا تنها دانشکده این کشور است، که توسط شیمیدانان آلمانی ایجاد شده است.

از مزایای تحصیل داروسازی در ترکیه می توان به نزدیکی مسافتی، فرهنگی، زبان با کشور ایران، امکانات عالی تحصیلی، شرایط بورسیه تحصیلی ایده آل، امکان کارآموزی در حین تحصیل داروسازی اشاره کرد.کشور ترکیه دارای ویژگی های فرهنگی دو قاره اروپا و آسیا است. آمیخته شدن دو فرهنگ اروپایی و آسیایی جذابیت این کشور را صد چندان تر کرده است. دانشجویان بین المللی در این کشور از تماشای معماری سنتی و مدرنیته لذت ببرند.

  • تحصیل داروسازی در ایتالیا

کشور ایتالیا از دیگر مقاصد پرطرفدار علاقمندان به تحصیل در رشته های علوم پزشکی در اروپا است. قرار گرفتن دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه اروپا بیانگر پیوند عمیق فرهنگ و دانش این کشور است.

هزینه مقرون به صرفه تحصیل داروسازی، امکان اسکان دانشجو، تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی، شرایط بورسیه تحصیلی بسیار عالی، ظرفیت پذیرش داروسازی قابل توجه و …از جمله مزایای تحصیل داروسازی در ایتالیا است.

  • تحصیل داروسازی در مجارستان

آموزش و ارائه مدرک معتبر، امکانات آزمایشگاهی به روز شده، بیمارستان ها و داروخانه های دانشگاهی، شهریه کم به منظور تحصیل داروسازی و داشتن یک زندگی امن و ایمن و دوستانه از جمله مزایای زندگی و تحصیل داروسازی در مجارستان است.

  • تحصیل داروسازی در کشور لهستان

لهستان یکی از کشورهای پیشرو در علم طب است، که مطابق با دستورالعمل های فرآیند بولونیا در آموزش عالی اروپا عمل می کند. در لهستان دانشجوی داروسازی فقط درس نمی خواند، بلکه او در هنگام فارغ التحصیل یک پژوهشگر، سخنران و محقق به تمام معناست که می تواند در جای جای جهان مشغول به کار شود.

دانشجویان علاقه مند به تمرکز بر روی زمینه های خاص یا موضوعات علوم دارویی در دانشگاه های لهستان این فرصت را دارند که در گروه های تحقیقاتی دانشجویی شرکت کرده و در یکی از برنامه های تحقیقاتی متعدد در دانشگاه شرکت کنند. برنامه های تحقیقاتی لهستان توسط سازمان های بین المللی اروپایی و آمریکایی پشتیبانی می شوند.

تحصیل داروسازی در لهستان در دوره 5 ساله به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی میسر است. امکان کار هفتگی، هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه، امکان حمل و نقل رایگان و … از جمله مزایای تحصیل داروسازی در لهستان است.

  • تحصیل داروسازی در جمهوری چک

دانشگاه داروسازی در برنو، جمهوری چک دومین دانشگاه دولتی در جمهوری چک است. این دانشگاه به عنوان یکی از مهم ترین موسسات آموزشی و پژوهشی در جمهوری چک و قسمت اروپایی مرکزی شناخته شده است.

تحصیل داروسازی در خارج

تحصیل داروسازی در جمهوری چک در دوره 5 ساله و با شهریه 6700 یورو در سال است. امکان اسکان، هزینه زندگی مقرون به صرفه، امکان کار هفتگی، امکان کارآموزی در داروخانه، تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی و … از دیگر مزایای تحصیل داروسازی در این کشور است.

  • تحصیل داروسازی در روسیه

دانشگاه سچینوا روسیه از جمله دانشگاه های عالی این کشور است، که رشته های داروسازی، پزشکی و دندان پزشکی را به زبان روسی و انگلیسی به دانشجویان بین المللی آموزش می دهد. برنامه آموزشی در دانشگاه سچینوا روسیه وابسته به دانشکده شیمی دارویی این کشور است. اغلب اساتید داروسازی این دانشگاه را پزشکان، متخصصان برجسته بهداشتی و … تشکیل می دهند. امکان آموزش و آشنایی با داروها، وجود آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و روسی و … از جمله مزایای تحصیل داروسازی در روسیه است.

جمع بندی

موفقیت و تحصیل در رشته داروسازی در خارج از کشور در صورت داشتن اطلاعات کافی امکان پذیر است. برای این کار تنها کافیست با ارزیابی تحصیلی ابتدا سطح تحصیلی خود مشخص کنید، سپس مشاورین تیم آریا ویزا به صورت کاملا رایگان به شما در طی کردن مسیر مهاجرت تحصیلی کمک می کنند.

این مطلب را از دست ندهید!  تحصیل پزشکی در لهستان

*

code

مشاوره واتس اپ
مشاوره رایگان مشاوره واتس اپ تماس مستقیم